Pozytywne myślenie to bardzo ważny i skuteczny sposób na utrzymanie motywacji. Spróbuj przestać mówić „nie mogę” i zamiast tego użyj „mogę wszystko”.

utworzone przez | lis 17, 2021 | Psychologia

Większość ludzi chciałaby zmienić przynajmniej jedną rzecz w swoim życiu. Ale znalezienie motywacji i rozpoczęcie wprowadzania zmian ogóle może być bardzo trudne. Najważniejsze jest , aby zrozumieć, czym jest motywacja i jak dokładnie działa. Ta wiedza ułatwi znalezienie własnego sposobu na zmotywowanie się .

Generalnie motywację można określić jako siłę napędową. To silnik, który popycha Cię do przodu i pomaga osiągać cele lub zaspokajać potrzeby. Na motywację wpływa wiele czynników. Jednym z podstawowych czynników jest siła twojego pragnienia .Zadaj sobie na początek dwa pytania :

Ile tak naprawdę chcesz osiągnąć jaki jest Twój cel ?

Jak ważny jest dla Ciebie cel?

Motywacja jest również związana z tym, co otrzymujesz po osiągnięciu celu. W związku z tym, co Twoim zdaniem zmieni się w Twoim życiu. Siła oczekiwań jest ważnym sposobem motywowania się. Powinieneś wybrać cel, o który naprawdę warto walczyć. Świadomość tego, do czego dążysz i jak ważne jest dla Ciebie, pomoże Ci utrzymać motywację.

Ponadto motywacja pomaga również w radzeniu sobie z bardziej złożonymi sytuacjami. Jeśli jesteś zmotywowany, prawdopodobnie znajdziesz rozwiązania różnych problemów. Dzięki motywacji masz więcej siły i odwagi do zmiany nawyków i kształtowania zdrowszych nawyków. Każde wyzwanie, nawet najbardziej wymagające, będzie łatwiejsze do pokonania dzięki motywacji. Motywacja nie pozwoli Ci odrzucić ciekawych okazji i będzie wiernym towarzyszem i obrońcą w Twojej drodze do wymarzonej zmiany.

Dużo osób ma problemy z motywacją. Motywacja może być bardzo trudna, zwłaszcza jeśli cierpisz na poważne problemy psychicznie lub na niepokój czy depresję.

Podam wam kilka wskazówek, jak się zmotywować:

1.Wyznacz sobie jasny i przede wszystkim osiągalny cel.

2.Bądź realistą i nie stawiaj sobie niepotrzebnie wysokich wymagań.

3.Zdefiniuj swój cel tak dokładnie, jak to możliwe.

4.Zastanów się, co musisz zrobić, aby osiągnąć swój cel.

5. Ile czasu i wysiłku będziesz musiał na to poświęcić

6.Ustal realistyczny termin, kiedy chcesz osiągnąć cel.

7.Podziel swój główny cel na kilka mniejszych kroków, które możesz wykonać bez większego wysiłku.

Życzę Wam dużych zmian w życiu i przede wszystkim osiągniętych celów jakie sobie wyznaczyliście .

0 komentarzy