Znaczenie czakr

utworzone przez | maj 10, 2021 | Reiki

Czy wiecie, że ludzkie ciało ma 114 czakr i 72 000 „nadi”?

Na razie zajmiemy się tylko 7 głównymi czakrami w naszym ciele i 5, które znajdują się na zewnątrz.

Dlatego liczymy łącznie 12 czakr .Zacznę od początku . Czakry to centra energetyczne, które zarządzają pewnymi częściami ciała, przez które przepływa określony rodzaj i ilość energii charakterystycznej dla tego obszaru.Termin „czakra”, jak również nazwa każdej z 7 czakr w ludzkim ciele, mają pochodzenie sanskryckie. Czakra oznacza koło i reprezentuje nieprzerwany ruch odpowiedzialny za „krążenie” energii w całym ciele. Dbanie o swoje czakry poprzez medytację lub Reiki prowadzi do ogólnego stanu dobrego samopoczucia i duchowej ewolucji.

72 000 Nadi reprezentuje sieć , która dostarcza energię i dlatego nazywamy to kanałami, przez które przepływa ta energia.Jak większość z was wie na poziomie fizycznym większość nadi można zidentyfikować z układem nerwowym i naczyniami krwionośnym. Kiedy wszystkie nadi i czakry są w równowadze, manifestujemy naszą prawdziwą boską jaźń.Oczywiście w naszym świecie jest to dość rzadkie i zawsze musimy pracować, aby utrzymać ich właściwe funkcje. W przeciwnym razie będziemy doświadczać więcej negatywności, lęków, niepokoju i wszystkiego pomiędzy.

Na początku trudno to pojąć, ponad 72 000 nadi i 114 czakr. Oczywiście kierujemy naszą uwagę na te najbardziej istotne uwagi, z których możemy wyróżnić 3 główne nadi- Ida, Pingala i Suszumna.Teraz skupimy się na 12 głównych czakrach i ich rolach. Uczniowie Naszej Academy , którzy zdecydowali się na rozszerzony materiał Usui Reiki mają doskonałą wiedzę w tym temacie .

Czakra korzenia. Znajduje się u podstawy kręgosłupa, w okolicy pachwinowej. Jej rolą jest uziemienie nas, a gdy jesteśmy w równowadze, zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i energii, pomagając jednocześnie zbliżyć się do naszych celów życiowych.

Czakra sakralna Ta czakra pomaga przekształcić energię seksualną w twórczy potencjał.

Czakra splotu słonecznego .Pomaga kontrolować emocje i pokazuje mądrość, aby znaleźć harmonię i pewność siebie na drodze do kwitnącej prawdziwej jaźni.

Czakra serca . Znajduje się w centrum naszej piersi i jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem jest połączenie serce na poziomie emocjonalnym prowadzi do prawdziwej miłości, współczucia i przebaczenia.

Czakra gardłaJest często nazywana „czakrą komunikacyjną”, ponieważ pomaga w wyrażaniu siebie i ułatwia łączność między ludźmi.

Czakra trzeciego okaWykracza poza swoje możliwości fizyczne i skupia się na mądrości, intuicji i mocach psychicznych. To centrum energii, znajdujące się między brwiami, pomaga uzyskać dostęp do zdolności jasnowidzenia.

Czakra korony .Reprezentuje centrum mądrości, oświecenia i ułatwia połączenie z Boską świadomością.Teraz wejdziemy w 5 czakr , które są poza ludzkim ciałem czyli wychodzimy poza nasze fizyczne .

Czakra gwiazdy ziemi . Pod stopami znajduje się czakra gwiazdy Ziemi .

Czakra Gwiazdy Duszy .Znajduje się nad głową, działa również jako łącznik między tobą a Boską energią.

Czakra Uniwersalna .Powyżej czakry Gwiazdy Duszy znajduje się następne centrum energetyczne zwane Uniwersalną Czakrą.

Czakra Galaktyczna Koncentruje się na tej osobistej ewolucji do wyższych poziomów duchowych.

Boska czakra bramy Otwiera nas na nowe światy. Ułatwia to kontakt, który rozpoczął się na poziomie czakry galaktycznej, z istotami wyższymi.Kochani ważne jest również, aby wiedzieć, że nie ma jednego systemu czakr. Istnieje wiele systemów, które składają się z czakr drugorzędnych i trzeciorzędowych.

Niektóre zawierają mikro-czakry, a wszystkie nasze narządy i elementy ciała mają indywidualne czakry. Biorąc to pod uwagę, będąc świadomym złożoności, skupienie się na systemie czakr 7 i 12 jest tym, co się teraz liczy.

Nauka wizualizacji swoich czakr, badanie ich poprzez medytację i próba ich uleczenia z czasem, zrobi wiele dla długoterminowego dobrego samopoczucia.Proste rzeczy mogą stać się bardzo potężne, jeśli dasz im wystarczająco dużo czasu na prawidłowe ich zrozumienie i użycie. Na przykład w Reiki masz różne medytacje i symbole, zwykłe użycie techniki praktycznej może zaspokoić większość potrzeb.

Pozwólcie mi wyjaśnić.

Praktykując Reiki, uzyskujesz dostęp do uniwersalnego źródła energii siły życiowej. Ta energia przepływa przez twoje ciało, odżywiając je, tak jak woda odżywia ziemię. Ogólnie rzecz biorąc, z czasem następuje głębokie uzdrowienie emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Nie ma jednej kultury czy filozofii, która zawierałaby całą wiedzę i mądrość. Stając się świadomym, będziemy w stanie się zmienić. Oznacza to, że robimy pierwsze małe kroki w kierunku duchowej ewolucji.

0 komentarzy