Wewnętrzny niepokój , ataki paniki dlaczego czasem to odczuwamy

utworzone przez | maj 10, 2021 | Rozwój Duchowy

Przede wszystkim musimy pamiętać, że wszystko , co się dzieje, jest rzeczywiście doskonałe , w tym sensie, że istnieje z określonego powodu i jest zawsze konsekwencją jakiś myśli, uwarunkowań itp…

Nawet w przypadku emocji, takich jak niepokój czy panika, jest to po prostu coś, co wypływa z naszego umysłu.

Niepokój lub panika pojawiają się, gdy uwaga naszego umysłu jest skupiona na przyszłości , a nie na chwili obecnej. Jesteśmy ofiarą strachu i w konsekwencji wpadamy w niespokojny stan pobudzenia i nie możemy już kontrolować naszych myśli, pozostając na łasce naszych mentalnych projekcji.

Pamiętaj, że wszystko jest energią i wibracją. Kiedy wchodzimy w stan strachu, emanujemy pewnym rodzajem częstotliwości , a jak wiadomo sami jesteśmy w stanie zmienić wszystko .To co złe na dobre , to tylko kwestia podejścia i nauki technik , które wprowadzą równowagę emocjonalną do naszego życia.

Jak większość wie na ogół stany lękowe są również uwarunkowane mechanizmami psychologicznymi, takimi jak poczucie osądzania przez innych lub potrzeba bycia akceptowanym.

Ataki paniki to ekstremalne formy lęku i strachu, które tworzą prawdziwą emocjonalną bombę i mogą być bardzo trudne do opanowania. Co więcej, uruchamia się błędne koło, napędzane ciągłym stanem lęku przed obawą, że w każdej chwili nadejdzie nowy atak paniki.

Konsekwencje doświadczania tych stanów lęku powodują różne zaburzenia równowagi, które występują zarówno fizycznie, jak i psychicznie np. tachykardia, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, skurcze, ale także duży poziom stresu psychicznego itp.

Co więc możemy zrobić, aby zwalczyć lęk i ataki paniki?

Bardziej niż walka, musimy po prostu zrozumieć, skąd się biorą, musimy zidentyfikować te wewnętrzne mechanizmy i spróbować je przekształcić, aby te niespokojne stany już się nie ujawniały.

Konieczne jest zatem poszukiwanie i wewnętrzna zmiana , ponieważ jeśli wyeliminowany zostanie objaw, a nie przyczyna, problem będzie się nadal pojawiał.

Dobra wiadomość jest taka ,że gdy jesteśmy w ferworze ataku paniki, możemy użyć przydatnych technik .

Życie tu i teraz

Przyzwyczaj się do pozostawania w centrum w chwili obecnej, aby móc obserwować umysł i nie dać się przytłoczyć niepotrzebnym myślą . Kontrolowanie swoich myśli i emocji ma kluczowe znaczenie.

Ćwiczenia oddechowe

Np. Pranajama są niezwykle skuteczne w rozluźnianiu i wzmacnianiu układu nerwowego. Naucz się koncentrować na oddechu i wykonywać, ćwiczenia oddechowe.

Nawet podczas ataku lęku spróbuj zatrzymać się i skupić na oddechu przez kilka minut.

Medytacja i joga

Możesz pomóc sobie praktykami duchowymi lub energetycznymi, które ułatwiają przywrócenie harmonii między ciałem, umysłem i duchem.

Wyszukiwanie wewnętrzne

Odkryj, kim naprawdę jesteś , zwiększ swoją świadomość , rozwijaj pozytywne i pewne podejście do życia.

Połącz się ponownie ze swoją najgłębszą jaźnią i pozwól swojej duszy wynurzyć się w całej okazałości .

0 komentarzy