Wewnętrzne dziecko

utworzone przez | lip 5, 2021 | Rozwój Duchowy

Uważam, że temat wewnętrznego dziecka jest bardzo wewnętrzny i bardzo istotny, jeśli chce się w jakiś sposób zharmonizować i jeśli ma się ochotę pracować nad sobą. Ponieważ zmartwienia i lęki naszego wewnętrznego dziecka są bardzo ważne.

Trudności w relacjach z innymi, z samym sobą , ogólnie z życiem zwykle mają swój początek w pierwszych siedmiu latach życia. Jeśli w tak młodym wieku nie otrzymaliśmy miłości, troski i dotyku, które należą do podstawowych potrzeb każdego dziecka, a zamiast tego zostaliśmy ukarani, odrzuceni lub zaniedbywani, tworzymy warstwy ochronne, które oddzielają nas od uczucia bólu. Warstwy te manifestują się w naszych fizycznych, energetycznych i mentalnych ciałach tym samym nakładają się na nasze podstawowe cechy i prawdziwy wrodzony potencjał.

Na tym warsztacie odnowimy więź z naszym „wewnętrznym dzieckiem”, które wciąż w nas żyje i czeka na objawienie się w całym swoim pięknie. Wrócimy do przeszłości – świadomie, w atmosferze wsparcia i pełnej miłości .

Uzdrowienie wewnętrznego dziecka to uzdrowienie tej części naszego JA, które jest oddzielone od dzieciństwa z powodu nieleczonych urazów . W skutek czego jako dorośli możemy napotykać problemy, które czynią nasze życie dlekikatnie określając ,,niewygodnym,,.

Praca nad uzdrowieniem dotyczy to w szczególności następujących tematów:

przeszywającego bólu z powodu utraty bliskiej osoby
niezrozumiałych i niekontrolowanych emocji takich jak złość,czasem akty przemocy
chęci posiadania wszystkiego pod kontrolą
braku zbudowanego poczucia pewności siebie, miłości do siebie, dlatego karzemy się i obwiniamy za różne sytuacje
podejrzliwość i nieufność
niemożnoś stawiać własnych granic
nagminne poczucie zależności od drugiej osoby
ciągle czekamy, aż ktoś lub coś nas uratuje
częste doświadczanie depresji lub apatii

Razem odpowiemy sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje z nami?

W trakcie live wspomniałam …Wewnętrzne dziecko jest to w zasadzie zranione wewnętrzne Ja – osłabienie zdrowego ego i niemożność zakotwiczenia się w rzeczywistości / nie możemy być dorośli /. Zwykle nie jesteśmy świadomi naszego zachowania, a jeśli ktoś nas ostrzega, że ​​na przykład zachowujemy się jak rozzłoszczone lub urażone dziecko, traktujemy to jako atak na naszą osobę i obrażamy się.

Niestety tak wygląda reakcja dziecka.

Idąc dalej zobaczcie jest to typowy mechanizm obronny, bo nasze dziecko kiedyś odczuwało w nas ogromny ból. Dziecko nie chce odczuwać samotności, bólu, zranienia od innych. W przeszłości doświadczył, że ukochana istota go opuściła i czuło się całkowicie samotne .

Kolejna ważna sprawa w wieku dorosłym, gdy ktoś nas nie rozumiał, a nawet nieumyślnie o coś nas oskarżał, nasze wewnętrzne dziecko przypomina sobie ból czyli sytuację, która była i zaczyna się zgodnie z nią zachowywać.

Jeśli zdecydujemy się wyleczyć nasze wewnętrzne dziecko, musimy ponownie poczuć nasze nieprzetworzone emocje tj. znaleźć wszystkie urazy i uświadomić sobie, co się wtedy wydarzyło i zaakceptować fakt, że ci, którzy mi to spowodowali, nie mogą tego powielić. Praca nad emocjami będzie jednym z głównych celów warsztatu .

                 Pamiętajcie !!! 

Przyjmujemy odpowiedzialność za nasze życie i zaczynamy postrzegać przeszłe doświadczenia jako szansę na dalszy rozwój. Uczymy się dawać przestrzeń i przyjmować do naszego systemu witalność, spontaniczność, świeżość .

0 komentarzy