Fragment z mojej nowej książki

utworzone przez | lip 7, 2021 | Osobiste

Świat, w którym żyjemy, to cudowne miejsce. Ale na tym świecie jest też ogromny ból i cierpienie.

W pewnym sensie większość reakcji na bieżące sytuacje to nieświadome przeżywanie przeszłości. To jest prawdziwa przyczyna problemów, z którymi mamy do czynienia w tym życiu. Nie możemy znaleźć szczęścia ani radości, trzymając się przeszłych doświadczeń.

Zbiorowe tragedie tego świata są odzwierciedleniem osobistych tragedii i wewnętrznych konfliktów. Kiedy zajrzymy głębiej w nasze życie i wprowadzimy zmiany od wewnątrz, zrobimy krok w kierunku urzeczywistnienia raju na ziemi.

Nasza pamięć jest magazynem wszystkich wspomnień. Nie jesteśmy świadomi tych podświadomych wspomnień podczas codziennych czynności. Jednak decydują o tym, jak reagujemy w naszym codziennym życiu na różne sytuacje. Ci z nas, którzy od dzieciństwa czuli dużo odrzucenia, doświadczą poczucia odrzucenia we wszystkich związkach. Ci, którzy zachowują wiele poczucia winy z poprzednich wcieleń, doświadczą autodestrukcyjnych wzorców w swoim zachowaniu.

W momencie gdy pozwolimy odejść wpływowi przeszłości, możemy swobodnie doświadczać szczęścia Tu i Teraz. Na przykład osoba, która ma irracjonalny lęk przed zamkniętymi przestrzeniami lub klaustrofobią, może obawiać się przeszłego życia, w którym zmarła np. w zamkniętej komorze. Podobnie osoba, która ma trudności z mówieniem, może cierpieć z powodu traumy z poprzedniego życia, w którym została skazana na śmierć za mówienie prawdy. Osoba z powtarzającym się wzorcem niepowodzenia partnerstwa z powodu braku zaufania może nosić resztę wspomnień z poprzedniego życia, w którym została zdradzona.

Kiedy problem powtarza się jako wzorzec w tym życiu, musimy zbadać głębsze korzenie wspomnień z poprzednich wcieleń. Pamiętając o pierwotnej przyczynie pamięci o przeszłym życiu, przeżywając emocje na nowo, dajemy sobie szansę na uzdrowienie nieuleczonych emocji. Głęboko zakopane nieświadome wspomnienia wydobywają się z umysłu na powierzchnię. Wszystko wniesione do świadomego umysłu jest leczone. Kiedy wyraźnie widzimy, jak przeszłość tworzy teraźniejszość, jesteśmy w stanie zakończyć ten wpływ przeszłości. Nieświadome ponowne doświadczanie przeszłych wzorców lub emocji kończy się wtedy możemy świadomie wybrać to, czego chcemy doświadczyć.

Relacje to często lustra, które pokazują nam nasze cienie strony. Kiedy świadomie i ze zrozumieniem przeanalizowaliśmy nasze ciemne strony, przechodzimy od ciemności do światła. Relacje przechodzą wielką zmianę, gdy zmieniają się niższe, ciemne emocje.

Prawdziwym sekretem reinkarnacji jest to, że daje możliwość uczenia się i rozwoju. Warto sobie uświadomić ,iż dusza ewoluuje poprzez doświadczenie. Stosując terapię regresji, możemy penetrować przeszłość, uczyć się z niej, odpuszczać i dokonać zmiany w obecnym życiu.

Każdy problem w życiu jest okazją do objęcia nieuleczonej przeszłości i uczenia się z niej. Przeszłość to mądry nauczyciel. Nie musimy być ofiarami przeszłości, powtarzać ból i cierpienie w naszym życiu. Każdy z nas ma własny potencjał do uzdrowienia swojego życia i odkrycia szczęścia, radości i pokoju. Nasze przeszłe życia nie są w odległym wymiarze ani w przeszłości tysiące lat temu. Są właśnie tutaj w tej chwili, tworząc naszą teraźniejszość i świadomie kształtując naszą przyszłość. Odważmy się świadomie objąć przeszłość, odkryć potencjał uzdrowienia i zmiany w naszym życiu.

Nasze przeszłe życia nie są daleko, one są tutaj i tworzą naszą teraźniejszość.

Wspomnienia z poprzednich wcieleń są przechowywane w pamięci komórkowej naszego ciała.

Zbiorowa przeszłość ludzkości pełna jest ucisku, przemocy, zabijania i dominacji potężnych nad słabymi. Trauma pamiętania o tej przemocy z przeszłości jest wciąż żywa w zbiorowej nieświadomości. Na poziomie indywidualnym nosimy te uczucia, emocje i przekonania w pamięci przeszłych wcieleń. Nasze ciało fizyczne jest jedną z kilku warstw ciał, które posiadamy. Ciało fizyczne jest duże i można je dotknąć i poczuć. Inne ciała są subtelne i nie możemy ich zobaczyć ani dotknąć. Ciało eteryczne lub energetyczne oraz ciało mentalne lub astralne chronią wszystko przed wspomnieniami z przeszłości. Po śmierci kontynuujemy naszą podróż przez ciała subtelne do niematerialnych wymiarów. Reinkarnujemy i odzyskujemy nowe ciało fizyczne, tak jak zdejmujemy stare ubrania i zakładamy nowe lub wyprane. Weszliśmy w to życie ze wszystkimi wrażeniami z naszych przeszłych żyć w naszych subtelnych ciałach. Ciała subtelne nie istnieją tutaj w oderwaniu od ciała fizycznego.
Nasze wspomnienia z poprzednich wcieleń są wchłaniane przez komórki naszego ciała w narządach fizycznych i wpływają na nie. Nazywa się to również pamięcią komórkową. Funkcjonowanie komórki jest determinowane przez aktywność chemiczną, która zależy od ładunku emocjonalnego w pamięci komórki przechowywanej w przeszłości. Dusza z niewiedzy trzyma się pamięci o przeszłych żywotach. Kiedy osoba umiera, przechodzi przez traumę oddzielenia od ciała fizycznego. Nie zdając sobie sprawy z procesu umierania i widzenia w oderwaniu od pozostawionego ciała, człowiek nadal identyfikuje się ze wspomnieniami, zwłaszcza traumatycznymi .

Dlatego analizując wszystko możemy dojść do wniosku ,iż jednostki karmiczne z poprzednich wcieleń, określają nasz charakter, skłonności, pasje, przekonania i wątpliwości. Nasze główne wierzenia w tym życiu oparte są na przeszłych doświadczeniach.

Przykładami głównych przekonań są: nie mam wartości, jestem niekochany, nie zasługuję na to, świat nie jest bezpieczny, nie mogę ufać, nie należę do tego miejsca, jestem ofiarą.
Główna wiara pochodzi z poprzedniego życia i staje się rządzącą zasadą lub prawem osobistym dla tego życia.
Całe nasze życie opiera się na tej wiodącej regule. Na przykład uczucie „nie mam żadnej wartości” cierpi z powodu niskiej samooceny i nigdy nie przyciąga obfitości ani miłości. Osoba z poczuciem „nie należę tutaj” będzie żyła na tej ziemi jako obcokrajowiec i nie będzie mogła cieszyć się ziemskim życiem, będzie pogrążona w depresji i oddzielona od innych. Osoba, która czuje się „jestem ofiarą”, przyciąga do swoich związków ludzi agresywnych. Osoba z poczuciem „nie jestem wystarczająco kochana” nie będzie w stanie otrzymać miłości od innych i cierpi z powodu nieznanego bólu i smutku w sercu, które prowadzą do nadużywania własności i uzależnienia.

0 komentarzy