Vademecum podstaw do pracy z czakrami

utworzone przez | lis 19, 2021 | Czakry

Czakry opisywane są jako centra energetyczne, z których siła życiowa przepływa przez całe ciało. Według hinduizmu w naszym ciele jest ich ponad 88 000 , ale w rzeczywistości zbadano tylko 7 głównych czakr, które leżą na całej długości kręgosłupa. Niezakłócony przepływ energii, którym pośredniczą czakry, łączy nasze ciało, umysł i ducha w jedną harmonijną całość.

Rotacja czakry

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu i oznacza koło lub wir. I dokładnie tak wyglądają czakry jak wirujący krąg energii, który odbiera energię z kosmosu i wysyła ją do pewnych części naszego ciała.

Jeśli czakra obraca się wolniej lub zbyt szybko, dochodzi do zaburzenia równowagi energetycznej , co prędzej czy później pojawia się na poziomie fizycznym i psychicznym. Przypominam ,że ważny jest również kierunek rotacji czakr, który różni się nie tylko między poszczególnymi czakrami, ale także między płciami.

Podczas gdy pierwsza czakra męska obraca się w prawo lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara (na lewo od kobiety), druga czakra obraca się w lewo (na prawo od kobiety). W ten sam sposób zmienia się kierunek rotacji czakr aż do ostatniej, siódmej czakry.

Leworęczność i praworęczność czakr kształtują mężczyzn i kobiety w różny sposób i przyczyniają się do osiągnięcia harmonii energii we wszystkich dziedzinach naszego życia oraz do zrównoważenia energii yin i yang.

Znaczenie czakr

Każda czakra jest powiązana z konkretną częścią naszego ciała , w zależności od tego, gdzie dokładnie się znajduje. Wpływa nie tylko na narządy i układy narządów, ale także na gruczoły, układ hormonalny i nerwowy, nasze zmysły, a także nasze emocje, doświadczenia, spostrzeżenia i myśli.

Kiedy czakry są w harmonii , czujemy się silni, pewni siebie i połączeni z naszą wewnętrzną intuicją. Czujemy, że sposób, w jaki żyjemy, nas napełnia. Nasze działania odpowiadają naszym myślom. Nasze relacje z otoczeniem i nami samymi oparte są na miłości, zaufaniu i zrozumieniu.

Pamiętajcie kiedy czakry tracą równowagę, czujemy się niepewnie, niezakotwiczeni i niezrównoważeni emocjonalnie. Zmagamy się z problemami w różnych dziedzinach naszego życia, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zablokowane czakry

Jeśli przez dłuższy czas doświadczamy strachu, stresu, rozczarowania lub napięcia fizycznego czy psychicznego, jedna lub więcej czakr mogą zostać zablokowane , czasami się zdarza ,że wszystkie są zablokowane . W takim momencie energia życiowa przestaje płynąć swobodnie, co najczęściej pojawia się w postaci problemów zdrowotnych zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym.

Na przykład zablokowanie czakry gardła objawia się częstym zapaleniem migdałków, sztywnością mięśni szyi, ale także problemami z ekspresją.

Jak aktywować czakry

Zablokowane czakry można aktywować i harmonizować, na przykład poddając je wibracjom energii o określonej częstotliwości, która jest naturalna dla danej czakry. Pomogą nam w tym medytacje mające na celu harmonizację czakr, kamienie szlachetne, olejki eteryczne aromaterapia.

Czakra sakralna

„Nie mogę rozkwitać na słabym fundamencie”.

Części ciała: kręgosłup, kości, zęby, paznokcie, okrężnica, odbytnica, prostata, nogi, stopy, przepływ krwi i budowa komórek

Gruczoł: nadnercza

Hormony: adrenalina

Zmysł: zapach

Kolor: czerwony

Kamienie: granat, onyks, czerwony jaspis, hematyt i rubin

Aromaterapia: cedr i goździki

Pozycja jogi: Wojownik 1

Mantra: LAM

Czakra korzenia znajduje się w dolnej części kręgosłupa, między genitaliami a odbytnicą. Jak sama nazwa wskazuje, łączy nas z ziemią i uziemia. Pierwsza czakra jest fundamentem, na którym budujemy nasze życie łączy się z naszymi podstawowymi potrzebami, takimi jak potrzeba jedzenia, picia, bezpieczeństwa i miłość.

Kiedy czakra korzenia jest otwarta, daje nam to poczucie, że mamy solidny grunt pod stopami i że jesteśmy bezpieczni. Budzi pewność siebie, dzięki czemu wierzymy w siebie i swoje możliwości. Stanowi solidną podstawę do otwierania wyższych czakr.

Zablokowana czakra korzenia wywołuje w nas poczucie niepewności, niepokoju i samotności. Na poziomie fizycznym może objawiać się bólem krzyża, żylakami, zaparciami lub biegunkami, impotencją lub zatrzymaniem wody. Może również powodować problemy z biodrami, kolanami, kostkami i stopami.

Jak odblokować czakrę korzenia?

Wybierz się na długi spacer, jeśli to w ogóle możliwe, chodź boso. Czakra korzenia jest aktywowana przez ognisty czerwony kolor . Powtarzaj mantrę LAM, która jest związana z pierwszą czakrą, a także używaj kamieni, onyksu, czerwonego jaspisu, hematytu czy rubinu.

Czakra sakralna

„Szanuję innych, szanuję siebie”.

Części ciała: pośladki, narządy rozrodcze, nerki, pęcherz i wszystko płynne krew, soki, nasienie, soki trawienne

Gruczoły: jądra, jajniki, prostata

Hormony: estrogen, testosteron

Zmysł: smak

Kolor: pomarańczowy

Kamienie: karneol, bursztyn, tygrysie oko, pomarańczowy koral, cytryn, złoty topaz

Aromaterapia: drzewo sandałowe

Pozycja jogi: pozycja motyla

Mantra: Wam

Czakra sakralna mieści się w podbrzuszu. Łączy się z naszymi emocjami, kreatywnością i seksualnością. W decydujący sposób wpływa na nasze relacje międzyludzkie, zwłaszcza płci przeciwnej. Pozwala nam manifestować naszą naturę poprzez nasze uczucia i kreatywność.

Kiedy czakra sakralna jest otwarta, jesteśmy kreatywni, kreatywni i mamy bogatą wyobraźnię. Nawiązujemy znaczące i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

Zablokowana czakra sakralna wywołuje w nas poczucie niepewności, niską samoocenę i niestabilność emocjonalną. Możemy również doświadczać problemów seksualnych. Na poziomie fizycznym, blokada drugiej czakry może objawiać się bólem biodra, problemami z nerkami i reprodukcją, takimi jak niepłodność lub nieregularne miesiączki u kobiet.

Jak odblokować czakrę sakralną?

Rozbudź swoją kreatywność. Nastaw się na swoją energię seksualną . Harmonizację drugiej czakry wspomagają również drogocenne kamienie takie jak tygrysie oko, aromaterapia, powtarzanie mantry WAM, widok pomarańczy czy bieżącej wody.

Czakra splotu słonecznego

„Miłość własna zaczyna się w momencie, gdy akceptuję wszystkie części mojej Jaźni”.

Części ciała: kręgosłup lędźwiowy, brzuch, układ pokarmowy żołądek, wątroba, woreczek żółciowy, śledziona i autonomiczny układ nerwowy

Gruczoł: trzustka, wątroba

Hormony: insulina

Zmysł: wzrok

Kolor: żółty

Kamienie: cytryn, żółty szafir, kamień księżycowy, kamień słoneczny

Aromaterapia: lawenda, rozmaryn

Pozycja jogi: pozycja statku

Mantra: RAM

Czakra znajduje się w okolicy pępka. Łączy się z naszą koncepcją siebie, pewnością siebie i naszą własną tożsamością. Stanowi centrum naszej osobistej siły i pozwala nam rozwijać nasz potencjał.

Kiedy czakra jest otwarta, jesteśmy pewni siebie, znamy cel naszego istnienia i czujemy się zmotywowani. Nie mamy problemu z otwarciem wyrażać siebie i bronić swoich poglądów.

Zablokowana czakra prowadzi do niskiej pewności siebie, pojawienia się negatywnych wzorców myślowych, utraty wolnej woli i motywacji, utraty odwagi. Może również objawiać się zwiększoną agresją. Na poziomie fizycznym blokada trzeciej czakry jest często przyczyną problemów trawiennych , złego metabolizmu, zaburzeń odżywiania, a także chorób skóry trądzik, egzema związanych ze stresem.

Jak odblokować czakrę splotu słonecznego?

Skoncentruj się na swoich mocnych stronach, myśl pozytywnie, naucz się kochać siebie i wszystkie swoje błędy oraz pielęgnuj zdrową pewność siebie. Możesz także aktywować trzecią czakrę za pomocą kamieni polecam cytryn, kamień słoneczny również przy pomocy aromatu olejków lawenda, rozmaryn, lub powtarzając mantrę RAM .

Czakra serca

„Gdy tylko zaczynają kochać siebie, budzi się we mnie miłość do innych”.

Części ciała: serce, górna część pleców, klatka piersiowa, płuca, krążenie krwi, skóra

Gruczoł: grasica

Zmysł: dotyk

Kolor: zielony

Kamienie: zielony turmalin, malachit, granat, jadeit,szmaragd

Aromaterapia: olejek różany

Pozycja jogi: wielbłąd

Mantra: YAM

Czakra serca znajduje się pośrodku klatki piersiowej. Łączy trzy dolne i trzy górne czakry, a tym samym łączy fizyczne i duchowe aspekty naszej istoty. Jak sama nazwa wskazuje, czakra serca pozwala nam dawać i otrzymywać miłość, zarówno od innych ludzi, jak i od nas samych.

Jeśli czakra serca jest otwarta, możemy okazać miłość i dobroć. Jesteśmy tolerancyjni, współczujący, pomocni i potrafimy wybaczyć. Nie mamy problemu z budowaniem pełnych zaufania relacji pełnych miłości i akceptujących siebie takimi, jakimi jesteśmy.

Zablokowana czakra serca nie pozwala na nawiązanie relacji opartych na miłości i zaufaniu. Nie możemy zbliżyć się do innych ludzi, a nasze relacje są niszczone przez zazdrość, zawiść, nieufność czy strach przed zdradą. Na poziomie fizycznym blokada czakry może powodować problemy z oddychaniem astmę, zapalenie płuc, problemy z piersiami i ból w klatce piersiowej.

Jak odblokować czakrę serca?

Zanim będziesz mógł otrzymać miłość, musisz najpierw nauczyć się dawać ją sobie. Miłość własna jest niezbędnym aspektem, który pozwoli ci uzdrowić czakrę serca. Wiąże się to również ze sztuką wybaczania sobie i innym ludziom.

Kamienie takie jak zielony turmalin , aromaterapia olejek różany, powtarzanie mantry YAM i zielony kolor nawet widok zielonej łąki lub lasu również pomogą zharmonizować czakrę serca.

Czakra gardła

„Mówię prawdę i to co czuję w każdych okolicznościach”.

Części ciała: szyja i okolice szyi, szczęki, uszy, krtań, płuca, oskrzela, gardło, ramiona

Gruczoł: tarczyca

Zmysł: słyszenie

Kolor: jasnoniebieski;

Kamienie: niebieski agat, lapis, azuryt, szafir, akwamaryn, turkus

Aromaterapia: szałwia, eukaliptus

Pozycja jogi: ryba

Mantra: Ham

Czakra znajduje się w okolicy szyi. To centrum komunikacji i naszej autoprezentacji. Jest to częściowo związane z drugą czakrą, ponieważ pomaga nam również pokazać naszą kreatywność i urzeczywistnić nasze wizje, marzenia i plany.

Kiedy czakra gardła jest otwarta, możemy z łatwością komunikować własne opinie, postawy i myśli. Możemy zaprezentować się otwarcie, autentycznie i bez wstydu. Jednocześnie bez problemu słuchamy opinii innych osób.

Zamknięta czakra gardła utrudnia nam znalezienie właściwych słów. Powstają również problemy z komunikowaniem się, wyrażaniem swoich potrzeb i słuchaniem innych ludzi. Ale może również objawiać się nadmiernym gadaniem, plotkowaniem i oszczerstwem. Na poziomie fizycznym zablokowanie czakry może powodować częste bóle gardła, zapalenie migdałków, sztywność karku i mięśni ramion, ale także problemy z dziąsłami lub tarczycą.

Jak czakrę gardła ?

Podobnie jak w przypadku harmonizacji drugiej czakry. Postaraj się wyrazić swoje myśli, uczucia i emocje, których nie potrafisz wyrazić słowami poprzez twórczą aktywność .

Kamienie takie jak niebieski agat czy akwamaryn, aromaterapia szałwia, eukaliptus, powtarzanie mantry HAM pomogą Ci również aktywować czakrę .

Trzecie oko

,,Dbam o siebie i o to, czego nie widać gołym okiem”.

Części ciała: twarz, oczy, uszy, nos, mózg, centralny układ nerwowy

Gruczoł: przysadka mózgowa

Zmysł: percepcja pozazmysłowa tzw. szósty zmysł

Kolor: ciemnoniebieski;

Kamienie: sodalit, turkus , perła, niebieski topaz, indygo niebieski szafir i ametyst

Aromaterapia: mięta pieprzowa, jaśmin

Pozycja jogi: dziecko

Mantra: OM

Szósta czakra tzw. trzecie oko znajduje się między brwiami nad nasadą nosa. Otwiera umysł na szerszą wiedzę, rozwija intuicję i percepcję pozazmysłową. Łączy nasz wewnętrzny świat ze światem duchowym.

Kiedy szósta czakra jest otwarta, wierzymy w naszą intuicję i wychodzimy z założenia ,,niech prowadzi nas szósty zmysł i rozwija naszą wewnętrzną mądrość,,. Możemy pozbyć się naszego ego i zobaczyć wszystko w szerszym kontekście.

Zamknięta szósta czakra odrywa nas od naszej intuicji i wewnętrznej mądrości. Dużo łatwiej jest nam ulegać okolicznościom zewnętrznym, nie potrafimy zachować koniecznego emocjonalnego dystansu od rzeczy i trudno nam uwierzyć w wyższe, duchowe siły i energie. Na poziomie fizycznym zablokowanie szóstej czakry może powodować bóle głowy, migreny, problemy z oczami i skórą głowy.

Jak odblokować czakrę trzeciego oka?

Spróbuj ponownie połączyć się ze swoją intuicją na przykład poprzez automatyczne pisanie. Medytację, w której wsłuchujesz się w swoją duszę jest bardzo odpowiednia dowiesz się wtedy czego ona potrzebuje, co wysyła za sygnały, co jej przeszkadza?

Nastaw się na siebie, na swoją wewnętrzną mądrość i intuicję.

Kamienie takie jak ametyst, aromaterapia mięta pieprzowa i jaśmin, powtarzanie mantry Om to wszystko pomoże Ci również aktywować szóstą czakrę .

Czakra korony

„Jestem pośrednikiem miłości i światła w drodze do rozwoju ”.

Części ciała: mózg

Gruczoł: szyszynka

Hormony: serotonina, melatonina

Kolor: fioletowy i biały

Element: energia kosmiczna

Kamienie: ametyst, kryształ, diament i biały agat

Aromaterapia: lotos

Pozycja jogi: stań na głowie

Czakra korony znajduje się na czubku głowy. Jest źródłem oświecenia i duchowego połączenia z naszymi wyższymi istotami, z każdą istotą na planecie oraz z energią kosmiczną. Pozwala nam przekroczyć nasze granice i ograniczenia zarówno fizyczne, duchowe, jak i mentalne oraz osiągnąć oświecenie.

Jeśli czakra korony jest otwarta , osiągamy oświecenie i prawdziwą duchową ekstazę.

Zamknięta czakra korony uniemożliwia nam otwarcie naszych zmysłów na wyższą świadomość. Nasze szczęście zależy więc wyłącznie od okoliczności zewnętrznych i nie pochodzi od nas samych. Na poziomie fizycznym zablokowanie siódmej czakry może powodować wrażliwość na światło, bóle głowy, zaburzenia autoimmunologiczne i neurologiczne.

Jak odblokować czakrę korony?

Skoncentruj się na własnej samowiedzy na przykład poprzez medytację lub ćwiczenie łączące umysł i ciało . Możesz także aktywować siódmą czakrę, harmonizując najpierw sześć poprzednich czakr.

Kamienie takie jak kryształ i diament, aromaterapia lotos, również pomogą Ci aktywować czakrę korony .

Zapraszamy na certyfikowane kursy z akredytacją międzynarodową

Czakro-terapia z uprawnieniami do wykonywania zabiegów .

Usui Reiki

Angel Reiki

Quantum Reiki

Oraz na wiele innych kursów

0 komentarzy