Reiki cudowna moc samouzdrawiania

utworzone przez | kwi 20, 2021 | Reiki

Reiki to uniwersalna energia lecznicza. Dokładnie takie jest znaczenie japońskiego słowa Rei-ki. Jesteśmy nią otoczeni i każdy z nas może tę energię wykorzystać dla siebie i rownież pomagając innym. Czasem czytamy w różnych źródłach, że jest to energia, którą dał nam Bóg. Chciałabym jednak tutaj zaznaczyć, że Reiki nie ma nic wspólnego z religią czy filozofią. Nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteśmy wierzącymi, czy ateistami. Ta energia życiowa jest źródłem samego życia i jest znacznie starsza niż jakakolwiek filozofia religijna.

Historia Reiki liczy sobie kilka tysięcy lat i prawdopodobnie była znana i wykorzystywana przez Buddę i Jezusa. Niektóre źródła podają, że kapłani w Egipcie pracowali z reiki przez trzy tysiące lat przed naszą erą. Jest to życiodajna energia pochodząca z wszechświata i od nas zależy, czy nauczymy się jej używać i czy będziemy chcieli z niej korzystać. Z pomocą Reiki możemy poradzić sobie z problemami fizycznymi i emocjonalnymi oraz poznać i zrozumieć sens naszego życia. Po pierwszym etapie człowiek otwiera tę energię swoimi kanałami energetycznymi. Siła ta uwalnia mentalne blokady, które często są przyczyną naszych dolegliwości. Nie oczekujmy cudów, ale pozwólmy Reiki nam pomóc. O jej dobroczynnych efektach można się przekonać każdego.

REIKI przede wszystkim to

naturalny zabieg

sztuka delikatnego nakładania rąk

uwalnia organizm ze szkodliwych substancji

usuwa blokady

harmonizuje pole energetyczne w organizmie

płynie zawsze tam, gdzie jest najbardziej potrzebna

można wysłać ją na dowolną odległość

można wysłać ją w przeszłość i przyszłość

Jeśli dostroimy się do energii Reiki, możemy,, ją zabrać,, z otaczającej przestrzeni i przekazać ludziom, którzy mają jej niewiele. Ten, kto jest dostrojony do Reiki, mimo przesyłu wciąż ma energię. Więc nie może zrobić sobie krzywdy, pomagając innym. Ciało ludzkie wpływa na pole energetyczne natomiast jeśli to pole jest uszkodzone, organizm musi się dostosować. Uzdrowiciel Reiki energetyzuje uszkodzone ciało energetyczne poprzez dłonie. Ciało pacjenta wykorzystuje tę energię do leczenia. Stopniowo zanika choroba lub zranione, zblokowane części ciała.

Jako ciekawostkę dodam ,iż pulsacje pola biomagnetycznego można podobno zmierzyć podczas transmisji Reiki, ponieważ impulsy poruszają się z podobnymi częstotliwościami jak fale mózgowe 0,3 – 30 Hz.

Energia Reiki przepływa do najbardziej zniszczonych miejsc, płynie jak woda. Dla wielu osób czasem zabieg Reiki przynosi natychmiastową ulgę. Uśmierza ból, przyspiesza proces gojenia, przynosi odprężenie , harmonizuje czakry i całe pole energetyczne. Uzdrawianie Reiki jest znacznie bardziej rozpowszechnione na świecie niż w Polsce, w UK z powodzeniem stosuje się w niektórych szpitalach jako element wspomagający leczenie. Kochani bardzo ważna rzecz !!! Nie możemy jednak zapominać, że uzdrowiciel Reiki nie jest lekarzem!!! Więc nie jest diagnostą.!!! Prawidłowa diagnoza musi zostać postawiona przez lekarza!!!

Jak wygląda nauka Reiki

REIKI I stopień

Pierwszy etap Reiki pozwala na usunięcie blokad, pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji. Wprowadza w organizm odprężenie i daje dużo pozytywnej energii życiowej. Możemy stosować Reiki na pierwszym stopniu do samoleczenia siebie i innych ludzi. Nigdy nie powinniśmy nikomu narzucać Reiki,. Podczas przesyłu energii Reiki płynie dokładnie tyle, ile odbiorca jest skłonny zaakceptować dlatego nie mam mowy ,że coś pójdzie nie tak . Przed każdym zabiegiem powinniśmy prosić o Reiki ,tym samym stajemy się kanałem przez ,który przepływa. Pamiętając o zasadach BHP

REIKI II stopień

Pomiędzy inicjacją od pierwszego do drugiego stopnia powinno upłynąć około od 4 czasem do 12 tygodni. W tym czasie blokady są usuwane. Drugi etap Reiki znacząco poprawia możliwości samoleczenia. Wzrasta intensywność pozytywnej energii życiowej, skraca się czas zabiegu . Po drugiej inicjacji możliwe jest wysłanie Reiki w czasie i przestrzeni. Na przykład do konkretnych osób na odległość, ale także w przeszłości lub przyszłości. Uczeń otrzymuje symbole od swojego nauczyciela i wiedzę, jak się z nimi obchodzić.

REIKI III Mistrz Nauczyciel

Trzeci poziom Reiki to Mistrz Nauczyciel to ogromna odpowiedzialność za rozwój osobisty na wszystkich poziomach. Przed wprowadzeniem na stopień Mistrzowski uczeń powinien umieć pracować odpowiedzialnie, z energią i odpowiednimi technikami. Uczeń otrzymuje znak Mistrza jako najwyższy symbol siły. Po inicjacji nowy Mistrz może uczyć i inicjować inne osoby zainteresowane systemem Reiki. Zastosowanie uniwersalnej energii leczniczej Reiki jest bardzo szerokie.

Symbolika

Pierwszy symbol CHo Ku Rei tak zwany wzmacniacz, zwiększy naszą ochronę przed energią ujemną. Pomoże nam skupić energię na jednym punkcie. Może być używany jako tak zwany katalizator do fizycznego uzdrawiania oraz oczyszczania …

Drugi symbol Sei He Ki tak zwany punkt psychiczny, otwiera drogę do podświadomości. Możemy go użyć do uzdrawiania psychicznego i emocjalnego…

Trzeci symbol Hom Sha Ze Sho Nen to siła psychiczna uzywa się go do leczenia na odległość. Pozwala wysyłać Reiki niezależnie od czasu i przestrzeni…

Ważna rzecz żeby pracować z symbolami musimy być inicjowani, znać ich zastosowanie i kolejność używania !!!

Moc Reiki – Leczenie

Ludzie

Niektóre choroby leczy się bardzo dobrze i skutecznie za pomocą Reiki np. cysty, mięśniaki, złamania, oparzenia, stany zapalne. Udowodniono, że Reiki doskonale wspomaga w klasycznym leczeniu raka lepsza tolerancja chemioterapii. Reiki zdecydowanie nie zastępuje opieki medycznej!

Rośliny

Prosty sposób na wzmacnianie roślin – po upewnieniu się ,że nie mają pasożytów wystarczy jak położymy dłonie nad rośliną i przekażemy jej energię Reiki . Mając II stopień Reiki energię możemy puszczać do roślin na odległość stosując odpowiednie znaki .

Zwierzęta

Zwierzęta są bardzo wrażliwe na przyjmowanie Reiki, tutaj powinniśmy pamiętać o tym ,że najważniejsza u zwietząt jest czakra barkowa.

Żywność

Działając na żywność, można zmienić jej wartość odżywczą. Reiki usuwa szkodliwe substancje z pożywienia. Poprawia ich smak i zapach dotyczy również napojów, czystej wody. Z jedzeniem można eksperymentować, a wyniki mogą być zaskakujące.

Zabieg Reiki jest bezpieczny

Opiszę Wam w jaki sposób Ja przeprowadzam zabieg jak to wygląda

Osoba siedzi lub leży ubrana i relaksuje się najlepiej z zamkniętymi oczami. Dla przyjemniejszego nastroju puszczam wyciszającą muzykę mam zapalone świece nie uzywam kadzideł w trakcie zabiegu ,gdyż ktoś może mieć uczulenie na jakiś składnik. Zabieg odbywa się w bardzo spokojnej atmosferze, gdzie po oczyszczeniu aury stopniowo kładę dłonie na różnych częściach ciała. Stosując pozycje rąk, które stopniowo obejmują wszystkie ważne narządy ciała. W przypadku problemów w określonym miejscu kładę ręce bezpośrednio tam gdzie np. boli .

Przez to, że nigdy nie stosujemy żadnego głębokiego fizycznego ucisku na ciało, Reiki jest przyjazna dla wszystkich grup wiekowych. W niektórych przypadkach trzymam ręce tuż nad ciałem , wszystko zależy od zabiegu. Energia wypływa z moich rąk na tyle, na ile jest w stanie ją odebrać podświadomość ,,pacjenta,, podczas zabiegu osoba może odczuwać ciepło rąk, lekkie mrowienie lub drżenie. Uczucia są indywidualne.

Reiki to energia procesy, które wywołuje, zawsze zmierzają w kierunku jedności i równowagi. Regularny kontakt z Reiki wywołuje relaksację, procesy detoksykacji na wszystkich poziomach ,a przede wszystkim napełnia człowieka pozytywną energią.

Reiki wspiera procesy życiowe, pomaga usuwać toksyny na wszystkich poziomach. Ważne jest, aby pomóc ciału, duchowi i duszy w leczeniu dysharmonii. Na przykład zdrowa dieta, ćwiczenia, masaże i tym podobne.

CZŁOWIEK POWINIEN SŁUCHAĆ GŁOSU SWOJEJ DUSZY .

Zapraszamy do Naszego Świata

0 komentarzy