Psychosomatyka-Holistyka

utworzone przez | gru 22, 2021 | Psychosomatyka-Holistyka

Podejście psychosomatyczne ma swoje niezastąpione miejsce w każdym procesie leczenia w sensie medycyny integracyjnej.

Szczególnie tam, gdzie medycyna klasyczna jest niepewna, warto wejść głębiej , przeanalizować powiązania, które powodują choroby w organizmie, takie jak problemy przewlekłe itp.

W psychosomatyce holistycznej poszukujemy znaczenie choroby i jej przesłania, aby mimo symboliki objawów odszyfrować to, czego w świadomości brakuje i stopniowo odsunęło się w cień nieświadomości i jest teraz somatyzowane w formie materialnej na poziom ciała.

W przeciwieństwie do medycyny klasycznej, nie próbujemy walczyć z objawem, ale raczej dostrzegamy w nim sojuszników i staramy się wspierać go w jego próbie ponownego zintegrowania się ze świadomością człowieka.

W momencie kiedy zdamy sobie sprawę, gdzie pojawiła się nierównowaga i nadmierna priorytetyzacja jednego bieguna kosztem zastąpienia drugiego, i zaakceptujemy go oraz zintegrujemy z powrotem w naszej świadomości, symptom nie ma już powodu, by manifestować się na planie fizycznym i czynić życie niewygodnym dla nas, ponieważ jej przesłanie zostało wysłuchane.

Jak wiadomo każda strona biegunowości potrzebuje drugiej i tylko razem tworzą całość. Dlatego zawsze i wszędzie tam, gdzie zakładamy ,że widzimy tylko jedną część, przeciwieństwo nasila się również w sensie negatywnym.

Jakikolwiek defekt i którykolwiek obraz kliniczny choroby ukazuje zatem elementy pozbawione równowagi .

Jeśli masz jakieś fizyczne problemy zwłaszcza takie , które utrzymują się przez długi czas lub się notorycznie powtarzają, zajrzyj w głąb siebie poczuj co chcą ci przekazać w swoim symbolicznym przekazie i staraj się poszukać sposobu na zaspokojenie swoich pragnień ciała, a następnie warto podjąć odpowiednie działania naprawcze. Ciało dusza umysł to jedność .

Każda infekcja z punkt holistycznego może być wybuchem jakiegoś konfliktu psychicznego na poziomie ciała.

Więcej na ten temat już wkrótce w mojej nowej książce .

0 komentarzy