Przyczyny, objawy bólu psychosomatycznego

utworzone przez | sty 6, 2022 | Psychosomatyka-Holistyka

Do niedawna pacjentów cierpiących na ból psychosomatyczny często uważano za oszustów, którzy jedynie wymyślali swoje problemy. Na szczęście czasy pod tym względem zmieniają się bardzo szybko. Ból psychosomatyczny, podobnie jak inne choroby psychosomatyczne, jest poważnym problemem zdrowotnym, który na szczęście możemy obecnie diagnozować, a także leczyć.

Układ nerwowy jest w przenośni rozrywany przez adrenalinę i kortyzol, hormon wytwarzany przez organizm w odpowiedzi na stres. Wpływa to na ciśnienie krwi, tętno, trawienie i poziom cukru we krwi.

Zwiększony stres i niepokój psychiczny mogą powodować mniej lub bardziej poważne choroby. Jak już wcześniej wspomniałam winny jest hormon stresu, kortyzol. Osłabia układ odpornościowy, więc wzrasta ryzyko przeziębienia. Według wielu ekspertów i badań coraz częściej potwierdza się, że ci, którzy chcą zachować zdrowie emocjonalne, psychiczne i fizyczne, powinni przede wszystkim starać się unikać negatywnych skutków stresu.

Rolą psychosomatyki jest wyleczenie źródła, a nie objawów, uzdrawiaj od wewnątrz.

Przyczyny bólu psychosomatycznego…

Chociaż dokładne przyczyny bólu psychosomatycznego są trudne do wykrycia, istnieją typowe sytuacje życiowe, które mogą je powodować. Wiele osób odczuwa ból psychosomatyczny po przeżyciu negatywnego zdarzenia, takiego jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy , partnera itp.

Ból psychosomatyczny jest spowodowany stresem lub lękiem i charakteryzuje się jako przewlekły ból w więcej niż jednym obszarze i trwający od miesięcy do lat.

Ból psychosomatyczny ma następujące cechy:

bólu nie można wytłumaczyć stanem zdrowia (klasyczne definicje medyczne)

powoduje niepokój , pogorszenie stanu zdrowia lub jedno i drugie

początek lub przebieg jest wynikiem czynników psychologicznych

ból nie jest ani zamierzony, ani udawany

Ból psychosomatyczny może być różny i dotyczyć różnych części ciała. Może to być ból w jednym obszarze lub na całym ciele. Może również zaczynać się w jednej części i stopniowo rozszerzać się na inne. Najczęstsze rodzaje bólu psychosomatycznego to:

przewlekły ból głowy

przewlekł ból pleców

przewlekły ból całego ciała

przewlekły ból brzucha

przewlekły ból w rękach itp.

Ciało ludzkie daje wyraźne sygnały o swoim stanie. Może pokazać to, czego ci brakuje, zanim jeszcze zdasz sobie z tego sprawę. Jednak niewiele osób dostrzega ten wewnętrzny alarm. Moja dobra rada skoncentruj się bardziej na sobie i obserwuj, co chce Ci powiedzieć twoje ciało .

Choroby psychosomatyczne to typowe wezwanie do uwagi.

0 komentarzy