Choroby tworzone w ciele

utworzone przez | sty 6, 2022 | Psychosomatyka-Holistyka

Ciało, jak wszystko inne, odzwierciedla nasze myśli i przekonania. Cały czas z nami rozmawia, ale musimy znaleźć czas i je wysłuchać.

Każda komórka w ciele reaguje na każdą myśl, która przechodzi przez naszą głowę i reaguje na każde wypowiedziane przez nas słowo.

Aby zrozumieć zasadę duchowych przyczyn choroby, należy najpierw sklasyfikować poszczególne narządy według ich funkcji, a jednocześnie pamiętać, że wszystko jest ze wszystkim powiązane .

Podam Wam kilka przykładów :

Wątroba – wyrażają naszą opinię – spojrzenie na świat. Dlatego mamy ten narząd również połączony z układem mięśniowo-szkieletowym i oczami.

Pęcherzyk żółciowy – nasza satysfakcja z życia.

Serce – jest centrum wszystkiego i wyraża osobowość, postawy życiowe. Wszystko następnie manifestuje się w innych „cudownych” tkankach (żyłach, naczyniach krwionośnych i samej krwi). Reprezentuje nasze uczucie.

Jelito cienkie – jest rodzajem archiwisty rzeczy i sytuacji, które do nas przychodzą lub odchodzą.

Śledziona – ciało niesłusznie niedoceniane. Tak zwany oczyszczacz odpadów i zwierciadło naszej natury.

Żołądek – prawdopodobnie nie mamy pojęcia, ile informacji jesteśmy w stanie pomieścić, ale dowiemy się, ile i co jesteśmy w stanie przetrawić lub czego nie jesteśmy w stanie ,,przetrawić ,, gdy zachorujemy na żołądek.

Płuca – tak jak natura jest w harmonii, tak nasze płuca muszą mieć zrównoważone rachunki. W ten sposób płuca symbolizują równowagę między braniem a dawaniem.

Nerki – są dwojgiem partnerów, a ich główną funkcją jest wyrażanie związku.

Pęcherz – ciało gromadzące strach. Każde doświadczenie strachu prowadzi do jego zniszczenia. Nawet małe dziecko odda mocz, gdy je przestraszysz.

Głowa nas reprezentuje.

Problemy z głową zwykle sygnalizują poważny problem. Ludzie, którzy się zranili, cierpią na bóle głowy . Następnym razem, gdy będziesz mieć ból głowy, pomyśl o tym, jak się zraniłeś. Wybacz sobie, a ból głowy rozpłynie się w nicość.

Migreny wywołują ludzie, którzy za wszelką cenę chcą być idealni i wywierają na siebie silną presję. Przyczyną jest również silny, nagromadzony i tłumiony gniew.

Proszę się nie śmiać , ten ból prawie zawsze można złagodzić poprzez relaksację seksualną , gdyż wtedy dochodzi do łagodzenia napięcia i bólu.

Włosy to siła i moc.

Włosy wyrastają z mieszka włosowego. Przy nadmiernym napięciu skóry głowy mieszek włosowy może kurczyć się tak mocno, że włos nie może oddychać, obumiera i wypada. Jeśli napięcie się utrzyma, skóra nie poluzuje się, woreczek zaciśnie się i zapobiegnie wyrastaniu nowych włosów. Rezultatem może być łysienie.

Uszy reprezentują zdolność słyszenia.

Problemy z uszami zwykle sugerują, że nie chcemy słyszeć czegokolwiek. Ból ucha symbolizuje złość na to, co słyszymy.

Ból ucha jest powszechny u dzieci: wiele razy muszą słuchać rzeczy, których nie chcą słyszeć. Reguły domowe często nie pozwalają im na spontaniczne manifestowanie się, a ich bezradność objawia się bólem ucha. Głuchota jest spowodowana długotrwałą odmową słuchania innych.

Szyja to umiejętność elastycznego myślenia, dostrzegania drugiej strony rzeczy i zwracania uwagi na opinie innych. Problemy z kręgosłupem szyjnym zwykle oznaczają, że uparcie obstajemy przy naszej koncepcji .

Ramiona reprezentują zdolność przyjmowania doświadczeń życiowych. Górna część ramion związana jest z naszymi możliwościami, przedramię z możliwością ich realizacji.

Przechowujemy stare uczucia w stawach, a łokcie reprezentują elastyczność w zmianie kierunku.

Postaraj sobie odpowiedzieć na dwa proste pytania .

Czy jesteś elastyczny, gdy musisz zmienić kierunek swojego życia ?

czy też stare uczucia trzymają Cię w miejscu?

Problemy z kręgosłupem lędźwiowym sygnalizują poczucie winy.

Odpowiedz sobie znów na pytania … Czy boisz się spojrzeć na siebie, a może nawet chowasz to za plecami?

Czy czujesz, że ktoś wbija ci nóż w plecy?

Masz problemy finansowe lub jesteś zbyt zajęty swoją sytuacją finansową?

Wtedy może boleć cię dolna część pleców. Większość z nas uważa, że ​​pieniądze są najważniejsze w życiu i bez nich nie możemy żyć. To nie prawda.

Wrzody żołądka to nic innego jak strach.

Skrajna obawa, że ​​nie będziemy w stanie wcielić się w na przykład rolę rodziców . Nienawidzimy siebie. Nie możemy wyrażać tego, kim jesteśmy. Dokładamy wszelkich starań, aby dostosować się do innych, bez względu na to, jak ważna jest nasza praca. Niewiele siebie cenimy..

Odpowiedzią na te problemy jest miłość. Ludzie, którzy szanują siebie i kochają się nawzajem, nigdy nie cierpią na wrzody żołądka.

Problemy urologiczne są zwykle powodowane przez sprzeczne relacje partnerskie. Niepokoi nas coś, co ma związek z naszą kobiecością lub męskością. Kobiety mają te problemy częściej niż mężczyźni, ponieważ mają silniejszą tendencję do ukrywania swojego cierpienia.

Problemy prostaty są bardziej związane z przekonaniem, że starość osłabia potencję.

Żylaki powodują, że utknęliśmy w pracy lub w miejscu, w którym czujemy odrazę . Żyły tracą zdolność przekazywania radości.

Warto zadać sobie kolejne pytanie … Czy idziesz w wybranym przez siebie kierunku?

Nowotwór to choroba wywoływana przez długo tłumiony i silny opór, który w końcu dosłownie pożera organizm. Niezapomniane przeżycie lub doświadczenie z dzieciństwa podważyło nasze zaufanie. Żyje się wtedy z poczuciem winy, ma się trudności z nawiązaniem i utrzymywaniem długotrwałych relacji.

Wydaje się, że jedno rozczarowanie zastępuje drugie. Uczucia beznadziejności, bezradności i porzucenia wpływają na myślenie. Za wszystkie problemy łatwiej jest obwiniać innych. Osoby chore na raka są również bardzo samokrytyczne.

Dla wielu miłość własna i samozadowolenie są kluczem do uzdrowienia.

0 komentarzy