Moja kochana Joga

utworzone przez | paź 27, 2020 | Joga

Jak większość z Was wie jestem instruktorem Jogi.

Dlatego chcę się z Wami podzielić kilkoma informacjami .

Zacznę od jogi czaszkowo-krzyżowej

Kochani

Jak wiecie ciało nasze jest najdoskonalszą,, maszyną,, natura wyposażyła je w najbardziej funkcjonalną konstrukcję która jest mądrzejsza, niż sądzi większość ludzi. Wiecie ,że główną jednostką sterującą jest mózg.

Joga czaszkowo – krzyżowa współdziała z mechanizmami, tym samym mechanizmy te pozwalają na współpracę między umysłem a ciałem.

Pobudzają naturalne tendencje lecznicze organizmu i je wspiera.

Zacznijmy od uwolnienia tkanki łącznej powięzi gdyż napięcie to pewien zator substancji przechodzących przez tkanki. 

Napięcie wpływa bardzo negatywnie na przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, który spowalnia przez co nie jest możliwe przedostanie się do mózgu odpowiedniej ilości substancji zarówno hormonów, jak i cukrów.

Jeśli ten rytm czaszkowo-krzyżowy osłabia się wtedy, pojawia się podatność na choroby wirusowe, depresję, następuje także wzrost napięcia wewnętrznego na powięzi ciała, wyczerpanie i brak koncentracji .

Zasada jogi czaszkowo-krzyżowej jest prosta. Za pomocą punktu spoczynkowego, specjalnego pompowania asan i delikatnego masażu organizm może wytworzyć chemię radości, wzmocnić odporność poprzez stymulację komórek mózgowych i innych tkanek.

Co ważne specjalne pompowanie czyli oddychanie w asanach łączy dobroczynne działanie jogi z pracą z oddechem życia, a tym samym z przepływem substancji w tkankach. 

Wtedy kochani otwiera to możliwość najbardziej naturalnej detoksykacji Gdyż specjalne pompowanie uruchamia również limfę głównie w węzłach pachowych, czyli takich, do których dopływa układ glimfatyczny i jego wypłukiwane odpady. 

​​Ekspresja tchnienia życia na poziomie komórkowym jest podstawowym warunkiem dobrego zdrowia. Nowy system jogi jest także zwierciadłem mądrości starożytnej medycyny chińskiej, zwłaszcza w połączeniu z pięcioma żywiołami.

Dzięki jodze czaszkowo-krzyżowej możesz doświadczyć głębszego połączenia ze swoimi prawdziwymi uczuciami. 

Witalność jest wtedy nadawana przez stopień dostrojenia do własnego tętna czaszkowo-krzyżowego, który jest pewnym rytmem.

0 komentarzy