Miłość , związek dwojga ludzi …

utworzone przez | lip 27, 2021 | Psychologia

Nauka jest często trudna, polega na umiejętności wyciągania lekcji z okoliczności, które nas skrzywdziły. Jednak ta mądra umiejętność jest kluczem do tego, aby nie musieć ponownie przeżywać związku, który nas nie uszczęśliwił. Nauka jest skomplikowana, ale konieczna . Oto, czego nauczyłem się od miłości, która nie jest warta, czyli nie jest miłością.

Obojętność jest jedną z postaw, która najbardziej boli. Czasami chronimy się przed zachowaniem, którego najwyraźniej uczymy się od innych: „Nauczyli mnie takim być”. Zawsze powinieneś dostosowywać się do pozytywnych aspektów, nigdy do negatywnych.

Chodzi o szukanie równowagi, podejmowanie wysiłków, aby uszczęśliwiać się nawzajem, bez przestania być sobą. Osoba, która mówi, że cię kocha, ale okazuje obojętność, tak naprawdę cię nie kocha.

W związku najważniejszy jest szacunek . Nie wystarczy być tolerowanym. Czy naprawdę byłabyś usatysfakcjonowana samą tolerancją? Tutaj mówimy o szacunku dla Twojej osoby, bez prób zmiany Ciebie , szacunku dla Twoich decyzji, Twojego sposobu myślenia, odczuwania, życia.

Prawa człowieka nie dotyczą tylko innych, muszą się rodzić i szanować począwszy od relacji międzyludzkich. Są wielkie miłości, ale są też ludzie manipulujący, którzy tylko czuwają nad swoimi partykularnymi interesami.

Często mówimy …ale czy mamy to co pragniemy z głębi serca ? często słyszymy ale czy to jest szczere ?

„Tak bardzo cię kocham”natomiast mi to nie wystarcza … nie jest to kwestia ilości chcę, abyś mnie kochała, uszczęśliwiała , chcę czuć Twoją miłość w każdej myśli, w każdej pieszczocie.

Jeśli tak bardzo mnie kochasz, nie może być miejsca na obojętność, brak szacunku, brak przywiązania.

Co oznacza „za bardzo cię kocham”? Nadmierna miłość nic nie mówi. Wesoła miłość, która cię uszczęśliwia , to miłość, która cię otacza, sprawia, że ​​czujesz się dobrze.

Brak fascynacji drugą osobą to kolejna forma obojętności.

Co lubisz w swoim partnerze? Co takiego naprawdę w nim podziwiasz?

Może to być wiele rzeczy, jego sposób myślenia, obserwowania, ubierania się, poruszania się, mówienia, a co w tobie podziwia twój partner? Jeśli twój partner nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, być może coś nie działa tak, jak powinno. Miłość to fascynacja wzajemna , poczucie jedności …

Seks owszem jest podstawowym elementem każdego związku, ale sam w sobie nie wystarczy gdyż bez pieszczot, bez pocałunków seks nie jest przejawem miłości .

Każde rozstanie jest przykre czasem płaczemy, prosimy o wyjaśnienia dlaczego tak się stało i mimo wyjaśnień to i tak odczuwamy ból. Jak każda forma cierpienia, zajmie trochę czasu by stanąć znów na nogi .

Jednak spójrz na rozstanie spowodowane brakiem miłości jako na wyzwolenie, skorzystaj z okazji, aby zrozumieć, kim naprawdę jesteś, co się stało i dlaczego, abyś mógł uczyć się z przeszłości i mógł iść naprzód.

Kiedyś ktoś powiedział nie wiem czy dokładnie przytoczę cytat

,,Niech będzie błogosławiony brak miłości, który uwalnia cię od osoby, która dręczy twoje życie. Błogosławiony niech będzie brak miłości, który rozluźnia kajdany i pozwala być sobą”

0 komentarzy