Każda główna czakra z przodu ciała ma swój odpowiednik z tyłu ciała i razem są uważane za przedni i tylny aspekt tej samej czakry.

utworzone przez | wrz 16, 2021 | Czakry

Otaczająca nas przestrzeń wypełniona jest praną, uniwersalną energią życiową. Człowiek wykorzystuje tę podstawową energię kosmiczną. Z pewnością istnieje kilka sposobów wykorzystania tej energii. Jeden z nich to oddychanie. Z sanskrytu znamy słowo „prana”, które tłumaczy się jako oddech, tchnienie życia, energia kosmiczna lub uniwersalna. Te różne tłumaczenia wyrażają różne poziomy naszego oddechu. W rzeczywistości jesteśmy połączeni przez oddech z tą wszech przenikającą energią życiową, bez której nic by nie istniało, w żadnej formie stworzenia.

Chciałabym nadmienić ,iż prawie wszystkie rozwinięte duchowo kultury przywiązują wielką wagę do oddechu i rozwinęły szereg specjalnych technik oddychania. W kulturach Wschodu oddech zawsze był uważany za coś więcej niż tylko dopływ powietrza. Decydującym czynnikiem w oddychaniu jest „odpowiednia świadomość”. Świadomy i niejako wykonywany oddech wyraźnie potęguje uzdrawiające i harmonizujące działanie energii życiowej. Możemy świadomie czerpać z oddechu energie o określonych częstotliwościach i używać ich. Jeśli jesteśmy świadomi swojego oddechu, osiągamy zwykle pozytywne efekty. Poprzez świadomy oddech możemy również wpływać na czakry i dlatego wprowadzono dużo specjalnych technik aby ,,pracować,, w tym obszarze.

Podam Wam jedno proste ćwiczenie

Siedzimy wygodnie w pozycji z wyprostowanymi plecami lub kładziemy się na plecach. Następnie wdychamy i wydychamy równomiernie i spokojnie, najlepiej przez nos powietrze. Poprzez wizualizację wyobrażamy sobie, że kiedy wdychamy i wydychamy, wciągamy powietrze i ponownie je wypuszczamy przez nasze czakry zakładając oczywiście znajomość położenia czakr. Następnie zaczynamy od pierwszej czakry, skupiamy na niej naszą uwagę i wyobrażamy sobie, jak delikatnie i bez pośpiechu wdychamy i wydychamy powietrze przez tę czakrę. Pozwalamy ożywczej pranie przepływać przez czakry do nas i ponownie na zewnątrz. Wykonujemy to ćwiczenie przez około 3-5 minut. Następnie przechodzimy do następnej czakry i oddychamy w ten sam sposób. Przechodzimy przez wszystkie czakry do czakry czubka głowy. Ważne jest, abyśmy przez cały czas utrzymywali naszą świadomość w miejscu, tzn. w danej czakrze.

Po tym ćwiczeniu człowiek jest pełen energii, a jednocześnie czuje się harmonijnie zrównoważony. Ćwiczenie jest odpowiednie dla wszystkich ludzi. Szczególnie polecam dla tych, którzy cierpią na depresję lub czują się bez energii i pustki.

Kluczowe znaczenia ma to ,iż , podczas takich ćwiczeń energia wiruje w czakrach. Skutkuje to kolejną możliwością uzupełnienia energii. Jeśli użyjemy naszej świadomości, aby nauczyć się obracać we właściwym kierunku czakry, wtedy te „rotacje” zaczną wciągać energię do czakr i ponownie poczujemy napływ energii. Technika wirowania czakr daje również inne możliwości , które są wykorzystania w rozwoju człowieka.

0 komentarzy