Esencja zdrowego życia

utworzone przez | wrz 16, 2021 | Czakry

Najgłębsza esencja naszego bytu żyje w nierozerwalnej jedności z absolutnym, wiecznym, wszechobecnym Bytem, zwanym najczęściej Bogiem. Byt stworzył wszystkie obszary naszych relatywnych egzystencji i całkowicie je przenika. Ten czysty, nieograniczony Byt jest z natury błogością.

Straciliśmy świadomość jedności z nim w momencie, gdy zaczęliśmy skupiać się tylko na informacjach, które docierają do nas poprzez fizyczne zmysły i racjonalny rozum. Zapomnieliśmy o naszym pochodzeniu i naszej boskiej naturze.

Stworzyło to pozorną separację i przyniosło ze sobą prawdziwe doświadczenie strachu. Straciliśmy poczucie wewnętrznego spełnienia i bezpieczeństwa w życiu i zaczęliśmy szukać go w świecie zewnętrznym. Ale tutaj nasze pragnienie doskonałego spełnienia jest wielokrotnie zawiedzione. Z tego doświadczenia rodzi się kolejny lęk przed nowym rozczarowaniem. Zapomnieliśmy, że nigdy nie znikniemy całkowicie, bo śmierć oznacza jedynie zmianę zewnętrznej formy.

Strach oznacza zawsze wycofanie, a co za tym idzie spazm lub blokadę, co jeszcze bardziej potęguje uczucie rozłąki i jeszcze bardziej potęguje strach. Wyjście z tego błędnego koła i odzyskanie utraconej jedności jest prawdopodobnie celem prawie wszystkich ścieżek duchowych.

Czakry to miejsca w systemie energetycznym człowieka, w których powstają głównie blokady. Inne blokady można również znaleźć wzdłuż kanałów nadi. Kiedy te blokady stają się trwałe, powodują, że energia życiowa nie przepływa już swobodnie, zaopatrując nasze ciała i wszystkie pola wibracyjne we wszystko, czego potrzebują.

Przy bardzo przesadnych reakcjach, kiedy próbujemy podporządkować swoje życie wyobrażeniom i opiniom otoczenia, a jednocześnie staramy się „pod kontrolą” zachować spontaniczne uczucia, może się zdarzyć, że czakry bardzo się zamykają. Mogą stać się tak ,,ciasne,, że nie mogą przez nie przejść niekontrolowane emocje. To powoduje „blokadę” energii w danej czakrze. Dzieje się tak ponieważ energia nie może zostać wypromieniowana w swojej pierwotnej postaci, odkształca się, przebija barierę i rozładowuje się w niewłaściwy sposób w postaci silnych, często negatywnych emocji lub przesadnej aktywności.

Reakcja tego typu odpowiada naturze działania Yang.

Jeśli reakcja na zablokowanie czakry jest typu Yin , spowoduje to prawie całkowite zatrzymanie przepływu energii, ponieważ z powodu nagromadzonej energii nie ma miejsca, w którym mogłaby płynąć inna energia. Rezultatem jest niewystarczająca podaż siły życiowej i osłabiona funkcja danej czakry.

Chciałbym zaznaczyć, że zdobyte doświadczenie nie pozostawia nas ze śmiercią. Przenosimy je z jednej inkarnacji na drugą, o ile przetwarzamy je podczas naszego rozwoju. Doświadczenia te mogą w dużym stopniu wpłynąć na nasze następne życie choćby pod względem miejsca wystąpienia, poznania różnych osób czy realizacji życiowych zadań.

Weź się w garść Zwolnij blokady

Przed przystąpieniem do metod uwalniania blokad czakr warto przypomnieć, że znacznie lepiej jest zapobiegać blokadom poprzez odpowiednie techniki działania , niż bardzo mozolnie je usuwać.

Jednym ze sposobów usunięcia blokad czakr jest wystawienie czakr na wibracje energii o częstotliwościach, które odpowiadają częstotliwościom, przy których oscylująca czakra działa harmonijnie. Takie częstotliwości drgań można znaleźć na przykład w czystych, żywych kolorach, w kryształach, czy harmonicznych dźwiękach muzycznych pod warunkiem ,że znamy nasze ciało jak działa na daną wibrację , bezpieczniejsze są mantry .Można również wykonywać ćwiczenia ale też bardzo ważna jest obserwacja ciała.

Co ważne i godne uwagi ,kiedy wibracje docierają do czakr, które są czystsze, a ich częstotliwości wyższe od istniejących, czakry oscylują „szybciej” i blokady stopniowo znikają. Można odbierać nowe energie życiowe, które można bez przerwy przekazywać na wibrujące pola.

W rzeczywistości blokady naszego systemu są usuwane tylko do tego stopnia, że ​​biorąc pod uwagę stan naszego ogólnego rozwoju, w momencie kiedy jesteśmy gotowi spojrzeć na odrzucone i wyparte części siebie „w twarz” i uwolnić je naszą miłością.

0 komentarzy