Dzisiaj trochę o Jodze

utworzone przez | sty 5, 2021 | Joga

Jak większość z Was wie jestem instruktorem Jogi ,ale nie takim z kursu 2 godzinnego 🙂 Za nim wprowadzę ćwiczenia Jogi na live podam Wam trochę wiadomości w tym temacie .

Zacznę od tego ,że Jogę możemy opisać w kliku prostych słowach ciało ,umysł ,dusza to najważniejsze aspekty .

Jak większość wie Joga pochodzi z Indii została nazwana filozofią życia .

Jest bardzo starą dyscypliną ma ponad dwa tysiące lat , oczywiście z upływem czasu powstały nowe style ,ale cel Jogi zawsze jest ten sam .

Jak dla mnie jest jedną z najbardziej niezwykłych nauk duchowych, jakie ludzkość kiedykolwiek znała, symbolem mądrości oraz silnym duchowym pragnieniem .

Dostosowana do potrzeb każdej osoby w każdym wieku .

Dzięki ćwiczeniom poprawiamy stan fizyczny organizmu czyli równowaga ,koncentracja ,elastyczność ciała .Przy regularnym zastosowaniu Jogi poprawiamy funkcjonowanie narządów możemy również zwolnić proces starzenia jeśli chodzi o skórę ,zwiększamy wydolność oddechową ,niwelujemy różne bóle w tym ból pleców. Kochani Joga ma zbawienny wpływ na mamy w okresie ciąży ,a co za tym idzie na dzieciątko .

Natomiast jeśli chodzi o funkcje psychiczne niweluje wszelkie ataki paniki, strachu i co bardzo istotne stany depresyjne. Ma także zbawienny wpływ na umysł oraz emocje , pomaga walczyć z różnymi nałogami jest wiele zalet Jogi to tylko kilka z nich.

Ćwicząc różne pozycje nazywane asanami pracujemy nad wszystkimi obszarami ciała.  Warto też wspomnieć ,iż ćwiczenia pozycji mają istotny wpływ na dotlenienie organizmu, gdyż poprzez praktykę postaw i techniki oddechowe czyli pranajamy ponownie doładowujemy każdą komórkę ciała tlenem, dzięki czemu organizm, w tym mózg, funkcjonuje doskonale.

Kolejną ważną rzeczą jest to ,że podczas ćwiczeń Jogi cała uwaga skupiona jest na słuchaniu ciała i oddechu dlatego ,iż podczas ćwiczeń jesteśmy skoncentrowani i skupieni na chwili obecnej. Nic nie zakłóca pracy umysłu angażujemy się w stu procentach w pełnym skupieniu.

Wtedy wkracza propriocepcja osoby praktykujące Jogę znają to pojęcie 🙂

Z biegiem czasu stajemy się bardziej świadomi każdego naszego gestu, słowa, działania.

Stosując Jogę rozwijamy stan świadomości, który jest głównym antidotum choćby na stres.

Powinniśmy pamiętać ,że kiedy umysł jest zrelaksowany, jesteśmy w stanie wyrazić siebie w autentyczny sposób, a co za tym idzie, zmieniają się również nasze relacje z innymi , zanikają konflikty ,wrogość etc.

Pamiętajmy system energetyczny składa się z sieci kanałów nadi , w których przepływa energia życiowa, prana , odpowiedzialna i niezbędna dla naszego pożywienia. To wszystko jest bardzo ważne .

Od 1 lutego ruszają zajęcia Jogi online będą prowadzone dwa razy w tygodniu . Zajęcia będą max w grupach po 5 osób lub będzie można zamówić sobie indywidualne zajęcia . Każde zajęcia będą trwały 60 min .

Na stronie https://quantumacademyhealing.com będzie można wykupić zajęcia godzinne lub karnet miesięczny . Przed zapisaniem na Jogę przeprowadzana jest rozmowa ,każdy zainteresowany może poprosić mnie o uprawnienia .

0 komentarzy