Dlaczego powinniśmy dbać o magię seksualną?

utworzone przez | sie 21, 2021 | Tantra

Wstęp do wrześniowych warsztatów Tantry …liczba miejsc ograniczona

Odpowiedź prosta …

Głównie po to, aby być zdrowym i pozostawać w kontakcie z naszą życiową energią. Magia seksualna może nauczyć nas wykorzystywać naszą seksualną energię do leczenia naszych dolegliwości. Kiedy opanujemy sztukę magii seksualnej, możemy rozprowadzać energię z miednicy do całego ciała.

Magia seksualna wymaga znajomości funkcjonowania energii w ludzkim ciele. Dlatego przytoczę kilka słów o niektórych głównych miejscach w systemie energetycznym organizmu. Można powiedzieć, że jest podobny do układu pokarmowego, który wszyscy dobrze znamy. Dlatego wykorzystam układ trawienny jako pomoc w lepszym zrozumieniu systemu energetycznego.

Jeśli chcemy mieć energię, jemy. Pierwszym miejscem , do którego kierujemy energię z pożywienia, są usta, które musimy otworzyć. Podąża za nim żołądek gdzie jest czas na przetworzenie wszystkiego, dobrego i złego. Kolejnym miejscem jest dwunastnica, gdzie do pożywienia dodawana jest część nas, czyli żółć i insulina.

Potem kolej na jelita, które przenoszą składniki odżywcze, a tym samym energię do krwi, i wreszcie mamy odbytnicę, która usuwa z organizmu wszystko, co nie służy. Dzięki temu procesowi ciało napełnia się energią i jeśli wszystko działa tak, jak powinno, nie ma w nim nadmiaru. Tak samo wygląda magia seksuanla w przyjmowaniu energii.

Energia seksualna jest magazynowana na drugim końcu naszego ciała czyli w miednicy. Oznacza to, że proces jej przyjmowania prowadzi w odwrotnym kierunku od miednicy do głowy. Magia seksualna uczy nas, jak budować energię seksualną i jak ją we właściwy sposób przyjmować w ciele. Budujemy, a raczej zwiększamy energię seksualną poprzez stymulację genitaliów.

Nasze genitalia są pełne zakończeń nerwowych. Są takimi generatorami naszej energii. Prawie wszyscy wiemy, jak wygląda podniecenie seksualne w związku z tym czujemy dużo energii. Magia seksualna nie uczy nas czegoś nowegonowego , tylko może nauczyć nas wykorzystywać tę energię na całe życie, a nie tylko na seks.

Warunkiem, aby energia podróżowała głębiej w nasze ciało, jest to, że musimy się otworzyć. Tak jak otwieramy usta do jedzenia. Otwarcie się na energię seksualną oznacza całkowite odprężenie. To jedna z rzeczy, których uczy magia seksualna. Relaksujemy się głównie przy prawidłowym, głębokim oddychaniu.

Następnie kierujemy energię do poszczególnych ośrodków, tak jak pokarm przemieszcza się przez przewód pokarmowy. Najpierw energia wędruje do brzucha, gdzie znajduje się centrum emocji. Obok splotu, gdzie jest centrum naszej osobowości, potem do serca, gdzie jest centrum miłości, a potem do gardła, gdzie jest centrum ekspresji. Magia seksualna uczy nas odczuwać wszystkie te miejsca .

W końcu możemy wnieść energię do trzeciego oka i czakry korony . Głowa jest bardziej połączona z energią z góry, czyli z kosmosu.

Magia seksualna uczy nas urzeczywistniania całego ciała i jego poszczególnych ośrodków . Jeśli są uszkodzone, energia nie może przez nie przepływać. W brzuchu mamy wiele nieprzetworzonych emocji, ponieważ być może nie było czasu na ich przetworzenie.

Nasze serca są zatwardziałe bólem wielu rozczarowań w miłości, których doświadczyliśmy. Gdzieś tam dusi nas strach, że kiedy wyrazimy swoje uczucia i potrzeby, nikt nie potraktuje nas poważnie i wszyscy będą się z nas śmiać. Magia seksualna może połączyć nas z tymi urazami i uleczyć je .

Kiedy uszkodziliśmy niektóre części przewodu pokarmowego, nie czujemy się dobrze. Kiedy mamy dysfunkcyjne centra energetycznego, jest tak samo. Pamiętajmy ,że mózg, pełen informacji dostarczanych z zewnątrz, ocenia daną sytuację tak, że jeśli nie czujemy się dobrze, to czegoś nam brakuje i musimy to zrobić. W tym przypadku magia seksualna uczy nas łączenia się z energią życiową .

Nauka tantry poszerza horyzonty, zaczyna się proces budowania mocy wewnętrznej tym samym przyczyniając się do osiągnięcia oświecenia. Tantra nie jest tylko indywidualną praktyką jest też stworzona dla par . Praktykowanie tantry może wnieśc dużo do codziennego życia .

Wprowadza namiętność ratuje rozpadające się związki. Zrezygnowanym wzajemnymi oskarżeniami partnerom daje możliwości na nowe spojrzenie w głąb życia , jest doskonałym ,, nauczycielem ,, porozumiewania się, pomaga rozwiązać problemy. Uczy budować wielopoziomową miłość tworząc tzw. tantryczne małżeństwa czyli związki prawdziwych duchowych partnerów.

Magia seksualna w praktyce

Istnieją trzy podstawowe zasady używania magii seksualnej oddychanie, ruch i dźwięk .

Oddychając głęboko, wprawiamy ciało w ruch i wydajemy dźwięk to jest magia seksualna poprzez trzy ogniwa z energią życiową.

Kiedy poddajemy się namiętności , czy nam się to podoba, czy nie, magia seksualna przejmuje kontrolę na chwilę.

Kobieca seksualność to prawdziwa miłość . To świadomość własnej wartości, świadomość doskonałości i piękna własnego ciała. Kobieta skrywa w sobie miłość, którą podświadomie pragnie obdarzyć mężczyzne.

0 komentarzy