Czy wiesz ,że wizualizacja, medytacja i wyobraźnia to nie to samo!

utworzone przez | paź 25, 2022 | Holistyka, Medytacja, Nauka

Każda technika ma swoją własną metodologię.

Wizualizacje to świadomie tworzone i kierowane wolą pomysły wykorzystywane głównie do autosugestii. Używamy wizualizacji jako narzędzia wsparcia w realizacji naszych celów, życzeń i marzeń.

Jest to technika, w której pracujemy na poziomie naszej świadomości i programujemy naszą podświadomość.

Jeśli chcemy osiągnąć określony cel, zmianę nawyków itp. bardzo szczegółowo wyobrażamy sobie sytuację, którą chcemy osiągnąć.

Im częściej wizualizujemy , tym intensywniej wzmacniamy naszą intencję i jednocześnie tworzymy silniejszy nawyk umysłowy . W ten sposób świadomie przygotowujemy otoczenie, aby w przyszłości sytuacja rozwijała się tak, jak ją sobie wyobraziliśmy, bez nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Staraj się nie przywiązywać do wyniku. Wizualizuj sytuację, wiedząc, że wspierasz pozytywny wynik, ale także aktywnie działaj w tym kierunku. Zaznacz w przestrzeni życia na wszystkie sposoby, że jesteś gotowy i otwarty na zmiany.

WYOBRAŹNIA

Wyobraźnia swobodnie współpracuje z naszym wewnętrznym światem i jego ukrytymi obrazami.

Wyobraźnia przynosi nam obrazy z głębi naszej nieświadomości, które w danym momencie są dla nas w jakiś sposób ważne i znaczące .

Obrazy wewnętrzne i towarzyszące im emocje, które należą wyłącznie do nas, dlatego należy unikać pozostawiania ich znaczenia interpretacji przez kogokolwiek innego.

MEDYTACJA

Medytacja prowadzi nas do uspokojenia umysłu, uzyskania wglądu, pogłębienia koncentracji i ogólnego kontaktu z samym sobą i własnym, autentycznym doświadczeniem.

Medytacja, podobnie jak inne techniki „opanowania” umysłu, jest powrotem do naturalnego stanu świadomości bez separacji i osądzania, wprowadza nas w harmonię z samym sobą, ale także ze światem, podnosi jakość życia i w dłuższej perspektywie przekształca naszą osobowość .

MEDYTACJA PROWADZONA

Medytacja prowadzona działa z głębszymi warstwami podświadomości i nieświadomości i zwykle ma z góry daną intencję .

Celem medytacji prowadzonej powinno być zatem konkretne doświadczenie , które „przepisuje” stare lub tworzy nowe doświadczenie.

Wynikiem może być głęboka świadomość, nowy wgląd lub perspektywa pewnej sytuacji, doświadczenie, które pomoże nam poprawić jakość życia w fizycznej rzeczywistości.

0 komentarzy