W życiu zawsze dzieje się coś, co możemy zobaczyć, zrozumieć,poczuć i zmienić .

utworzone przez | paź 19, 2022 | Konstelacje Rodzinne

Bert Hellinger twórca konstelacji rodzinnych nazywał swoją pracę miłością ducha. Chodzi o miłość, która służy życiu i jest bardzo bliska duszy. Ta miłość przekracza nasze pojęcie dobra i zła, naszą moralność, przekracza granice, które stworzyliśmy w sobie i które dajemy otaczającemu nas światu.

Na początek kilka słów o konstelacjach traumy

Podczas traumatyzacji nasza osobowość rozpada się na kilka części. Pierwsza część jest traumatyczna i często jest tłumiona, zapominana, odrzucana. Natomiast druga część wzięła odpowiedzialność za przetrwanie czyli funkcje by kierować życiem.

Trzecia część pozostała zdrowa i cała. Gdy te części nie są połączone i nie współpracują ze sobą pojawia się problem.

W konstelacjach traumy te części zaczyna się po mału łączyć . Traumatyczna część jest akceptowana ze wszystkimi uczuciami. Powstaje więcej miejsca, aby zdrowa część mogła połączyć się z innymi częściami . W ten sposób traumatyczne wydarzenie jest zintegrowane i ciało może ponownie harmonijnie współpracować z psychiką.

Praca z konstelacjami to równoważenie dawania i brania . Praca z miłością, radością i bólem. Mamy wgląd we właściwe podejście do miłości ,bólu, separacji. Konstelacje zawsze dotyczą szacunku do siebie i innych.

Głównym atrybutem konstelacji rodzinnych jest odnalezienie siły i uświadomienie sobie , że nie jesteśmy sami, ale częścią większej całości.

0 komentarzy