Źródłem naszej życiowej energii jest relaksacja, pozytywne myślenie, ćwiczenia fizyczne i oddechowe.

utworzone przez | wrz 28, 2021 | Nauka

Doskonałe zdrowie to podstawa dobrego samopoczucia, pełni życia i satysfakcji. Ale jak zachować zdrowie i jednocześnie zarządzać tempem życia dzisiaj?

Regeneracja to podstawa. Jeśli chcemy podjąć poważne kroki w celu regeneracji naszego organizmu, powinniśmy mieć świadomość, jak niebezpiecznie łatwo jest popaść w niskie wibracje , które negatywnie wpływają na stan zdrowia nie tylko pola energetycznego , ale również na nasze ciało fizyczne.

Nasze ciało jest jak dom, w którym mieszkamy. To jak budynek, w którym mieszkamy .Ciało tak jak nasz dom wymaga regularnej konserwacji, w przeciwnym razie dach przecieka, rury zapychają się ….i wszędzie pojawiają się liczne ślady rozpadu.

Podobne rzeczy dzieją się z naszym ciałem. Każda funkcja i czynność naszego ciała, fizyczna czy psychiczna, zależy od tego, jak dbamy o nasze ciało. Aby narządy i gruczoły organizmu mogły prawidłowo funkcjonować, muszą być zdrowe .

Nawet dom, który wygląda z zewnątrz na solidny , w rzeczywistości mógł naruszyć fundamenty . Ciało nasze nie jest wyjątkiem. Dobry wygląd nie zawsze jest gwarancją dobrego zdrowia.

Z powodu codziennego zgiełku i stresu często czujemy się zmęczeni, bóle głowy, wyczerpanie. Szukamy rozwiązania w kolejnej filiżance kawy, w lekach pobudzających lub kojących. Jednocześnie zapominamy o naturalnej możliwości powrotu do zdrowia, jaką jest spokojny, głęboki oddech.

Powietrze, którym oddychamy, zawiera siłę życiową, która dostarcza energii. Ta tajemnicza siła życiowa wchodzi w nas z pierwszym niepewnym oddechem. Dziś mamy wystarczająco dużo informacji o anatomii narządów oddechowych i zasadach oddychania. Niemniej jednak niewiele robimy, aby wykorzystać siłę życiową, która przepływa przez nasze ciało. Ćwicząc świadome oddychanie, możemy poprawić nasze zdrowie i zwiększyć naszą odporność na choroby.

Oddychanie powierzchowne

Z powodu napięcia psychicznego i fizycznego , które towarzyszą dzisiejszemu stylowi życia, wielu z nas oddycha powierzchownie. Długotrwałe napięcie psychiczne i codzienny stres mogą utrwalić ten problem.

Przy siedzącym trybie życia nasze płuca nie są w pełni wykorzystywane i ich pojemność maleje.

W oddychaniu powierzchniowym wykorzystujemy nie więcej niż dziesięć procent pojemności płuc. Często zapominamy, że komórki nerwowe potrzebują takiej samej ilości tlenu jak aktywne mięśnie. Prawie jedna czwarta naszego całkowitego zaopatrzenia w tlen jest zużywana przez nasz mózg. Kiedy mózg jest niedostatecznie zaopatrywany w tą życiową substancję, wkrótce poczujemy się wyczerpani.

Warto podkreślić ,że każdemu stanu emocjonalnemu towarzyszy również zmiana oddechu .

Wszystkim naszym przejawom emocjonalnym takim jak np. śmiech, płacz, krzyk towarzyszy inna forma oddychania. Dlatego jeśli chcemy kontrolować nasze emocje, nauczmy się najpierw kontrolować nasz oddech.

Oddychanie to proces, którego nie jesteśmy świadomi.

Jeśli chcemy poprawić nasz oddech, konieczne jest wdychanie z każdym oddechem jak największej ilości powietrza do płuc.

Podstawą głębokiego oddechu jest doskonały wydech. Podczas wydechu wyobraź sobie, że jesteś balonem, z którego powietrze ucieka i powoli opada na ziemię.

Bardziej intensywnie odczuwamy efekt relaksu, gdy podczas wydechu mówimy sobie: odprężam się…

Pod koniec wydechu pozostańmy przez kilka sekund zupełnie bezczynni i cieszmy się uczuciem doskonałego odprężenia ciała.

Pamiętajcie zawsze zaczynamy od oddechu, kiedy nasze ciało tego chce. Celem oddechu jest wypełnienie każdego pęcherza płucnego jak największą ilością powietrza. Im głębiej wdychamy, tym bardziej poprawiamy wydolność płuc, a także dotlenienie krwi. W fazie wdechu do ciała napływa energia życiowa. Warto trenować prawidłowe oddychanie , aby poprawić siłę życiowa.

0 komentarzy

Kategorie

Archiwa

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031