Droga do zadowolenia jest ścieżką samodzielnego działania.

utworzone przez | wrz 30, 2021 | Rozwój Duchowy

Stres to zapasowy mechanizm obronny. W przypadku nieprzewidzianych sytuacji powoduje mobilizację i aktywację ukrytych rezerw. Jeśli reakcja organizmu jest niewystarczająca lub stres jest częsty lub trwały, może to mieć szkodliwe konsekwencje. Biochemicznym przejawem stresu w organizmie jest spuszczanie adrenaliny do krwi.

Obecnie uważamy, że permanentny stres jest współwinny prawie wszystkich najczęstszych chorób począwszy do bólów głowy, pleców, nadciśnienia, zawału serca, wrzodów żołądka, astmy skończywszy na nowotworze.

Natomiast jak wiadomo , brak adrenaliny może być przyczyną nudy, zmęczenia, niezadowolenia, apatii etc.

Sztuka polega na znalezieniu optymalnego środka pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Każdej sytuacji życiowej towarzyszy pewne napięcie psychiczne w szerokim zakresie eskalacji emocji, gdzie na początku pojawiają się podniecenie, drżenie , aż po sytuacje stresujące spowodowane poważnymi wydarzeniami życiowymi, takimi jak utrata pracy, rozwód czy śmierć ukochanej osoby.

Początek stresu jest zwykle związany ze stanem, w którym nie radzimy sobie z sytuacją i nieodpowiednio reagujemy. Większość osób jeszcze nie potrafi pracować nad myślokształtem , by móc odpowiednio niwelować początki stresu.

Zdrowie to także zdolność przystosowania się do stresu, zdrowi ludzie mający świadomość pracy z energią mają większe szanse na znalezienie właściwego sposobu radzenia sobie ze stresem na co dzień.

Naturalne sposoby na stres

Substancje zwane endorfinami, wytwarzane przez nasz organizm, mają właściwości poprawiające nastrój i poprawiają zdrowie, blokują ból, wywołują dobre samopoczucie, wzmacniają układ odpornościowy i przyspieszają gojenie się ran.

Warto podkreślić ,że są uwalniane podczas ruchu i wysiłku fizycznego.

Kolejnym tak zwanym produktem naszego organizmu jest adrenalina. Jest wydalana do krwiobiegu, gdy odczuwasz strach lub złość. Jej większa dawka jest w stanie zmobilizować w nas wszystkie nasze siły i dać nam możliwość walki lub ucieczki przed niebezpieczeństwem.

Pozytywne myśli

Pozytywny stan naszego umysłu, uczucia radości, śmiechu, miłości, wdzięczności i wiary pomagają naszemu organizmowi przezwyciężać różne choroby i skutecznie przeciwdziałać szkodliwym skutkom stresu. Poprzez pozytywne myślenie możemy znacząco wspomóc produkcję endorfin. Starajmy się rozwiązywać nieporozumienia, wyzbyć się nienawiści i zazdrości, pielęgnujmy kochający, bądźmy hojny i wdzięczni za to ,że jesteśmy TI i Teraz , znajdźmy jasny cel i sens życia. Wchodząc na ścieżkę rozwoju duchowego odnajdujemy siebie , czasem głęboko zamkniętego w skorupie.

Poczucie satysfakcji

Prawdziwe wartości życiowe prowadzą do zadowolenia tym samym zdrowie fizyczne to zdrowy i sprawny organizm.

Zdrowy, pozytywny umysł, dobry nastrój, uśmiech na twarzy, serce pełne miłości, współczucia i radości… to podstawa .

Wtedy już nie będziemy szukać cudownego lekarstwa, pigułki na satysfakcję, wewnętrznej harmonii.

Nie traćmy czasu na ciągłe powracanie do przeszłości, zaakceptujmy to, co niesie ze sobą życie, poznajmy się i zacznijmy bardziej skupiać się na własnym zdrowiu. Jeśli chcemy żyć inaczej, zmieńmy nasz stosunek do siebie .

0 komentarzy