Większość z nas na myśl o dentyście dostaje gęsiej skórki w tym Ja
Obecnie większość ludzi powraca do medycyny holistycznej i zna wiele sposobów na zapobieganie bólom i problemom z zębami.Jak wszystko w ludzkim ciele, zęby mają swoje zadanie. Razem z językiem umożliwiają mechaniczną obróbkę pokarmu w jamie ustnej w celu wejścia do przewodu pokarmowego, są niezbędne do tworzenia i wymowy niektórych dźwięków, a także stanowią integralną część dobrego wyglądu.
Jednak zęby odzwierciedlają również ogólny stan zdrowia organizmu. Uwaga Każdy organ ma swój własny ząb.Ból zęba nigdy nie objawia się bez powodu. Nawet najmniejsza niedyspozycja uzębienia może być sygnałem rozpoczynającej się dysfunkcji określonego narządu lub części organizmu.
Na przykład na stan górnych i dolnych siekaczy wpływa pracę nerek, pęcherza moczowego i uszu oraz pęcherzyka żółciowego. Natomiast jak pracują płuca i jelito grube, można odczytać z dwóch zębów trzonowych.
Zęby mądrości jeśli wyrosną mogą zdradzić coś o stanie serca i jelita cienkiego. Problemom wewnętrznym organizmu nie zawsze towarzyszy uszkodzenie zębów. Często narzekamy na problemy z zębami bez wyraźnego powodu. Czujemy nawet ból w miejscach, w których ząb został już usunięty. Zjawisko to, znane jako ból fantomowy, jest sygnałem dla zęba, że coś jest nie tak z narządem, do którego należy.
Ból zęba – zwiastun choroby
O tym, że istnieje ścisły związek między narządami wewnętrznymi a zębami, wiedziały już najstarsze cywilizacje. Od czasów starożytnych wiadomo, że chore zęby mogą powodować wiele bólów i odwrotnie, że chory narząd objawia się bólem w konkretnym zębie. Na przykład, jeśli korzeń zęba jest w stanie zapalnym, ból objawia się w ciemieniowej części głowy, zaburzenie górnych siekaczy powoduje ból w czole .
Ból w pierwszych dwóch górnych i dolnych siekaczach może wskazywać na zapalenie nerek, pęcherza moczowego lub ucha.Jeśli czujesz dyskonfort siekaczy, istnieje podejrzenie problemów z migdałkami lub ubytkami, stanem zapalnym kości , chorobą prostaty lub problemem stawu biodrowego. Uporczywy, tępy ból kłów może być sygnałem rozpoczynających się problemów z woreczkiem żółciowym lub zapalenia wątroby. Ból obu trzonowców może być spowodowany zapaleniem płuc, zapaleniem okrężnicy, dysbakteriozą, astmą płucną, zapaleniem zatok lub alergią dróg oddechowych. Ból w górnej i dolnej czwórce wskazuje na problemy z artretyzmem, stawami i okrężnicą. Górna szóstka w stanach może wskazywać na zapalenie migdałków, choroby krtani, gruczołów sutkowych, guzach tarczycy, stanach zapalnych jajników i śledziony. Górne siódemki odzwierciedlają stan układu żylnego odpowiadają na żylaki, hemoroidy i problemy z płucami ,zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, astmę czy też polipy okrężnicy.
Ból zęba nie zawsze jest oznaką dysfunkcji organizmu. Czasami przyczyną może być próchnica, która powstaje z różnych powodów. Najczęściej w przypadku niedostatecznej higieny jamy ustnej, która pozwala na tworzenie się kwaśnego nalotu lub pod wpływem drobnoustrojów, w przypadku zaburzonej przemiany materii, infekcji, stresu itp., gdy szkliwo zębów ulega stopniowemu łamaniu.
Zęby i poszczególne narządy organizmu są ze sobą połączone. Tak jak chory ząb może powodować infekcje i wiele innych powikłań, takich jak wzrost ciśnienia krwi, problemy sercowo-naczyniowe, migreny, pocenie się itp., tak jak chory narząd wysyła do zęba sygnał SOS, że coś jest nie tak .Nic dodać , nic ująć trzeba pokochać dentystę dla swojego dobra
Pamiętajcie opisane tematy zdrowotne nie mogą zastąpić profesjonalnego badania lekarskiego. Zawsze konieczna jest konsultacja z lekarzem, aby wyciągnąć wnioski zdrowotne
0 komentarzy