Ścieżki energetyczne ludzkiego ciała – meridiany

utworzone przez | lis 10, 2020 | Nauka

Dla osób , które chcą pogłębić wiedzę w tym temacie zapraszamy na kursy .

Kochani energia w naszym ciele służy do ochrony naszych organów.

Dlatego pewne mięśnie są przypisane do określonych narządów tym samym istnieje energetyczny związek między narządami a mięśniami.

Meridiany to rozkłady elektryczne, które mają dokładnie określoną ścieżkę.

Biegną od 3 do 5 milimetrów pod skórą i w niektórych punktach wystają na powierzchnię czyli tak zwane punkty akupunktury.

Wiadomo ,że akupunktura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej, a jej celem jest przywrócenie organizmowi zdrowia i równowagi energetycznej.

Teraz tak jeśli dwanaście głównych ścieżek energetycznych nie jest w pełni w optymalnej równowadze, na początku nic się nie dzieje, ale kiedy ta nierównowaga staje się trwała, infekcja lub choroba może być bardziej skomplikowana.Dlatego warto dbać o przysłowiowy porządek w meridianach.

Powinniście wiedzieć ,iż zrównoważone meridiany pomagają organizmowi mobilizować siły samoleczenia i szybko się regenerować.

Meridiany można porównać do zamkniętego obwodu energii, która nieustannie dąży do równowagi w naszym ciele. Dlatego jest to tak istotne i ważne.

Co ważne prawidłowe odżywianie w sensie kinezjologii wprowadza organizm w bilans energetyczny. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że nasz zegar organowy jest naszym wewnętrznym zegarem. Posiadamy dwanaście głównych ścieżek energetycznych, a doba kochani trwa dwadzieścia cztery godziny.

Dlatego odpowiednie meridiany powinny być aktywne co dwie godziny.


Bądźcie własnymi lekarzami dla swojego energetycznego ciała .

0 komentarzy