Samookaleczanie plaga dzisiejszych czasów

utworzone przez | gru 8, 2020 | Dusza

Samookaleczenie można opisać jako destrukcyjne zachowanie wobec siebie. To praktycznie każde zachowanie, w którym wyrządzasz sobie krzywdę.

Bardzo często jest uważane za sposób na pomoc w radzeniu sobie z trudnymi lub rozpaczliwymi sytuacjami, myślami i uczuciami.

Generalnie każde zachowanie, które powoduje krzywdę lub uraz, można uznać za samookaleczenie, nawet jeśli jest traktowane jako sposób radzenia sobie z trudnymi emocjami, myślami lub sytuacją.

Zasadniczo jest to destrukcyjne zachowanie, w którym karzemy się, ponieważ szukamy ulgi w bardzo trudnej sytuacji życiowej, kiedy nie widzimy już światła na końcu tunelu, kiedy jesteśmy na dole i straciliśmy motywację i chęć do walki w życiu.

W ten sposób szukamy także ulgi w tym nieznośnym bólu wewnętrznym, z którym sami nie możemy nic zrobić.

Wewnątrz możemy cierpieć … uczucia lub myśli, a nawet połączenie obu. Często staramy się uciec od problemów, bólu wewnętrznego lub w jakiś sposób go zrekompensować lub złagodzić.

SAMOOKALECZENIE VEL. SAMOBÓJSTWO

Osoby dokonujące samookaleczeń mają skłonności samobójcze.

To jest coś, co słyszymy bardzo często, ale czy naprawdę tak jest?

Spróbuje teraz odpowiedzieć na to pytanie.

Samookaleczenie jest czasami uważane za próbę samobójstwa, zwłaszcza ze strony osób, które tego nie rozumieją.

Dla wielu osób samookaleczenie jest próbą radzenia sobie z trudnymi uczuciami i okolicznościami życiowymi.

Niektórzy to cięzkie doświadczenie, opisują jako sposób na przetrwanie problemów.

Często jest to jedyny sposób na poradzenie sobie z tak trudną sytuacją. Niektóre osoby, uciekające się do samookaleczenia, mogą mieć skłonności samobójcze i mogą próbować odebrać sobie życie, dlatego zawsze należy to traktować poważnie.

CO PROWADZI DO SAMOOKALECZENIA

Każdy jest inny i inaczej reaguje na określone sytuacje i wydarzenia w życiu. Każdy ma inne sposoby radzenia sobie ze stresem, trudnymi sytuacjami, negatywnymi myślami i uczuciami w życiu.

Niektórzy ludzie mogą poradzić sobie z tymi problemami, podczas gdy inni mogą uważać te problemy za koniec świata, coś nierozwiązywalnego i jednocześnie za katastrofalne.

Jeśli nie wyrażamy poprawnie swoich emocji, nie przetwarzamy ich w sobie i nie rozmawiamy o naszych uczuciach i o tym, co nas boli wewnętrznie to ten ból wewnętrzny może narastać i stać się nie do zniesienia.

Niektórzy ludzie zwracają się wtedy przeciwko sobie i używają swojego ciała jako sposobu na wyrażenie myśli i uczuć, których nie mogą powiedzieć na głos.

Ludzie często cierpią, gdy dzieje się coś bardzo przygnębiającego i głębokiego.

PRZYCZYNY SAMOOKALECZEŃ

Powody, dla których niektórzy ludzie zwracają się ku samookaleczeniu, mogą się znacznie różnić w zależności od osoby.

Najczęstsze przyczyny i wyzwalacze tego autodestrukcyjnego zachowania obejmują :

Problemy w rodzinie.

Problemy w związkach.

Problemy w szkole.

Śmierć ukochanej osoby.

Lęk i ogólnie inne problemy psychiczne.

Niska samo ocena.

Znęcanie się.

Depresja.

Alkohol, narkotyki i inne uzależnienia.

Jeśli kilka z tych problemów łączy się w życiu człowieka, może on szybko znaleźć się w sytuacji, w której będzie dla niego już za dużo i nie będzie w stanie sobie z tym poradzić samodzielnie.

Wtedy może dojść do samookaleczenia lub innego szkodliwego zachowania, które prowadzi do samozniszczenia.

Wiele osób zwraca się do samookaleczeń jako sposobu na wyjście z wewnętrznego bólu, który spowodował życiowe próby i sytuacje.

Tacy ludzie są zranieni, ponieważ nie wiedzą, co jeszcze mogą zrobić i czują, że nie mają innych opcji i rozwiązań.

Rozmowa z kimś, komu można zaufać to pierwszy krok . Dobrym krokiem będzie również udanie się do terapeuty ponieważ terapeuta może pomóc znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z emocjonalnym bólem, który szkodzi życiu.

Często spotykamy się z opinią, że osoba, która wyrusza na ścieżkę samookaleczenia jest słaba, zdesperowana lub w jakiś sposób chora.

W rzeczywistości nie jest to choroba i nie musi to być słaby lub zdesperowany człowiek.

CDN …

0 komentarzy