Przyjaźń jej nie kupisz za żadne pieniądze .

utworzone przez | maj 30, 2021 | Osobiste

Przyjaźnie mogą być niesamowite. Masz kogoś, z kim spędzasz czas, kto zna cię czasem lepiej niż ty samego siebie i kto jest przy tobie bez względu na wszystko.

Przynajmniej w teorii.

W dzisiejszym świecie trudno powiedzieć, kto jest przyjacielem, kim jest znajomy, a kto jest toksyczną osobą, którą trzeba odciąć od swojego życia. Przyjaźń jest definiowana jako „związek wzajemnych uczuć między dwojgiem ludzi”. Choć z pozoru brzmi to prosto, przyjaźń może być dość skomplikowana.

Chociaż prawdziwa przyjaźń jest rzadkością i czymś, co należy cenić !!!

Fałszywi przyjaciele są dość toksyczni i należy ich unikać. Jednak odróżnienie prawdziwej przyjaźni od fałszywej przyjaźni nie zawsze jest proste.

Różni ludzie szukają sojuszy z innymi z różnych powodów. Czasami motywacją są wspólne zainteresowania.

W innych przypadkach pieniądze, władza i inne wpływy, które mogą skłonić innych do zawierania przyjaźni.

W większości przypadków prawdziwe przyjaźnie zwykle wytrzymują próbę czasu, podczas gdy fałszywe przyjaźnie ostatecznie rozpadają się lub kończą nieprzyjemnie !!!!

Prawdziwi przyjaciele na ogół okazują sobie wzajemną empatię.

Empatia jest definiowana jako zdolność rozumienia i dzielenia się uczuciami z drugim człowiekiem. Mówiąc językiem laika, postawienie się na miejscu innej osoby i zrozumienie jej punktu widzenia pociąga za sobą empatię.

Prawdziwi przyjaciele zawsze będą okazywać empatię, szczególnie w potrzebie.

Może to oznaczać oferowanie moralnego wsparcia w trudnych chwilach, a nawet po prostu słuchanie przyjaciela, który może przez coś przechodzić.

Ktoś, kto szuka przyjaźni z innymi z nieczystych motywów, prawdopodobnie będzie miał trudności z okazywaniem empatii.

To pokazuje w najlepszym przypadku nieszczerość, a w najgorszym socjopatię lub psychopatię.

Podobnie jak empatia, wiarygodność jest kolejnym charakterystycznym znakiem prawdziwego przyjaciela. To prawda, że ​​nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy ktoś jest uczciwy, jeśli chodzi o początkowy rozwój przyjaźni.

Jednak ostatecznie czas pokaże. Im więcej czasu z kimś spędzasz, tym lepiej poznajesz taką osobę . Łatwiej jest wychwycić małe rzeczy i obserwować wzorce zachowań.

Godny zaufania przyjaciel nie będzie plotkował o sprawach, które zostały mu powiedziane w tajemnicy. Nie będą też kłamać ani fałszywie przedstawiać rzeczy, aby uzyskać coś, czego chcą inni.

Nie ma przyjaźni bez zaufania !!!

W każdej prawdziwej przyjaźni zawsze istnieje wzajemny szacunek. Chociaż nie zawsze muszą się we wszystkim zgadzać . Szacunek lub jego brak, jakim ktoś darzy swojego przyjaciela, często decyduje o tym, jak zachowują się, gdy przeciwstawne punkty widzenia zderzają się ze sobą.

Ktoś, kto nie ma szacunku, jest bardziej narażony na obelgi . Przyjaciele, którzy się szanują, na ogół wysłuchują się nawzajem, nawet jeśli ostatecznie nie zgadzają się ze sobą .

Empatia, wiarygodność i wzajemny szacunek to najważniejsze aspekty prawdziwej przyjaźni.

Jednak prawdziwe sojusze sięgają głębiej niż zwykłe cechy.

To, jak ktoś się zachowuje, gdy widzi, jak ktoś wygrywa, odnosi sukcesy lub przegrywa, wiele mówi o szczerości i prawdziwości tej przyjaźni.

Prawdziwi przyjaciele przetrwają dobre i złe czasy nie będą potajemnie urażeni, gdy zobaczą, że osoba, na której im zależy, dobrze sobie radzi.

Prawdziwy przyjaciel będzie ponadto mówił i próbował zaoferować pomoc, gdy zobaczy, że ktoś podąża niebezpieczną ścieżką.

W towarzystwie prawdziwych przyjaciół czujesz się komfortowo i swobodnie.

0 komentarzy