Przyczyny chorób z duchowego punktu widzenia

utworzone przez | paź 4, 2020 | Nauka

Kochani bolesne wspomnienia powodują zachwianie równowagi tym samym mogą zacząć się objawiać jako choroby. Nikt z nas tego nie chce ,natomiast tak często bywa.

Negatywne emocje i nieprzetworzone krzywdy, urazy wewnętrzne o charakterze emocjonalnym, które są w nas nierozwiązane i nieprzetworzone, a które często nosimy w sobie przez wiele lat, powodują ostre problemy zdrowotne i stres emocjonalny. 

Takie świadome lub nieświadome uczucia blokują energię naszego ciała. 

Stałe napięcie wewnętrzne spowodowane konfliktem wewnętrznym zawsze zabiera nam dużo energii życiowej. 

Choroba poniekąd pozwala nam uświadomić sobie, że czegoś nam brakuje, że nie doświadczamy tego, czym w istocie jesteśmy. 

Prawdziwa przyczyna tkwi zwykle zawsze w naszych myślach, i stłumionych emocjach.

Co o czym myślimy, sami tworzymy takie życie.

Jak zaczniemy zmieniać swoje myśli, kochać siebie i kochać swoje życie wszystko zacznie nabierać innego tempa.

Postaram się Wam opisać to wszystko z holistycznego punktu widzenia.

Zacznę od tego że.

Istnieje kilka podstawowych grup emocji, które wpływają na organizm. 

Pierwsza grupa to emocje złości , wściekłość, drażliwość, oburzenia, nienawiść. 

Kolejna grupa negatywnych emocji jest zdominowana przez smutek i obejmuje żal, przygnębienie, melancholię, obwinianie siebie, samotność, niskie poczucie własnej wartości, rozpacz.

Kochani smutek jest związany z depresją a co za tym dalej idzie , niskim ciśnieniem krwi, niską energią i suma sumarum brakiem odporności.   

Jak może powstać choroba.

Choroba jest zwykłym odbiciem naszej duszy. Kiedy coś jest nie tak wewnątrz, w naszej psychice zaczyna się to objawia się to na planie fizycznym czyli na ciele fizycznym.

Choroba jako język duszy wskazuje, że nasze dotychczasowe życie wymaga zmiany, ponieważ dotychczas mało uwagi poświęcaliśmy naszej predestynacji zakorzenionej w głębi naszej istoty i przeoczyliśmy naszą duchową naturę.

Przyczyny chorób .

Zaczynają się one od niepokój duszy , brak poczucia bezpieczeństwa, nadmierne ambicje, ucisk lub samo tłumienie poczucia własnej wartości, przeciążenie energii, nieadekwatność w działaniu oraz poczucie winy. 

Innymi przyczynami mogą być zwiastunem poważnych chorób narządów, spowodowanych dużym niedoborem siły życiowej w organizmie. Mianowicie ciągłe cierpienia, trudności lub niespełnione pragnienia.

,,Celem choroby,, którą otrzymaliśmy, jest wzmocnienie osobowości na poziomie duchowym . 

Bezradność, jaką jest choroba, przynosi nam nowe sytuacje, w których możemy zdobyć doświadczenie, którego nigdy nie moglibyśmy doświadczyć będąc zdrowymi. 

To przykre doświadczenie czyni nas bardziej wrażliwymi i przygotowanymi na nowe spojrzenia na życie.

Pragnienia uzdrowienia wymaga od nas całkowicie bezwarunkowej identyfikacji siebie z naszym uzdrowieniem, bez żadnych warunków i wątpliwości. 

Musimy pamiętać ,że wchodząc do środka, stopniowo otwieramy naszą wiedzę i zrozumienie przyczyny choroby i naszego życiowego zadania.

Podam wam kilka przykładów chorób z punktu nauk holistycznych.

Wątroba i woreczek żółciowy.

Wątroba  pokazuje nasz stosunek do świata i ludzi tak, jak potrafimy kochać. Stan naszej wątroby pokazuje, czy z pokorą przyjmujemy zadania i wyzwania, jakie stawia przed nami życie, jak konsekwentnie potrafimy je wypełniać . 

Wątroba jest wytwórcą i barometrem naszego nastroju i nie jest to nastrój osobisty, ale to, czy widzimy sens życia, podstawową regulację naszego życia, podstawowy temperament.

Wątroba jest ośrodkiem metabolizmu psychicznego i pełni wiele funkcji:

* produkuje energię
* magazynuje energię
* przeprowadza metabolizm białek
* pozbawia organizm toksyn

Wątroba jest osłabiona przez niepokój.  

Wątroba ma wielką zdolność regeneracji, więc nigdy nie jest za późno, abyśmy ponownie stali się małymi dziećmi, radowali się i byli tylko miłością.

W tym przypadku warto codziennie używać słów – Znam tylko radość ,spokój i miłość te słowa zaczną stymulować naszą wątrobę .

Woreczek żółciowy  wskazuje na naszą satysfakcję.

Jeśli będziemy pozytywnie postrzegać swoje życie, jako szansę, szkołę i podróż.  

Osoba z chorym woreczkiem żółciowym może być ciągle podrażniona, zła a ponadto nie może lub nie chce odpowiednio wyrazić tego gniewu. 

Woreczek żółciowy uczy nas aktywnej pracy z agresją.

W tym przypadku warto codziennie używać słów-daję i nie rządam niczego w zamian .

Nerki i pęcherz

Mamy dwie nerki . Gdzie potoczne mówiąc mieszkają dwie osoby -dotyczy to małżonków, partnerów, kochanków. 

Możesz żyć samotnie, ale nie jest życie, w którym można się w pełni rozwijać bo najważniejszy dla każdego jest związek. 

Wszystkie problemy z nerkami to problemy odbite w związku.

Dzielenie miłość i zrozumienia.

Dlatego warto szanować swoich bliskich i obdarzać ich miłością, nie krzywdzić nikogo w związku, nie martwić się o związek wtedy nie będzie problemu z nerkami.

W tym przypadku warto codziennie używać słów- w moim życiu kieruję się dobrymi uczynkami za każdym razem wynika z tego tylko dobro.

Natomiast pęcherz gromadzi produkty przemiany materii i wydala je z organizmu. 

Pozbądźmy się pomysłów, których nie potrzebujemy. 

Stan pęcherza pokazuje, jak możemy znieść i uwolnić presję życia. 

Problemy z nim zwykle wskazują złość na partnera lub obwinianie wszystkich. Chodźmy wieczorem do łóżka nerwowi z myślami, że nie zmienię tego, co się dzisiaj stało.

Pamiętajmy mleko się rozlało to przeszłość, lepiej przytulić się do partnera i odpuścić to co było bo żyjemy teraz, najważniejsze jest to, co robimy teraz, a nie wczoraj lub jutro.

W tym przypadku warto codziennie używać słów-pozostawiam w świadomości wzór zachowania, który spowodował ten stan. Jestem gotów się zmienić. Kocham siebie i kocham wszystko co robię .

Płuca i jelito grube

Płuca , wdech i wydech obejmują zdolność do brania i dawania. 

Oddychanie musi być harmonijne, więc branie i dawanie życia musi być w harmonii. 

Potrzeba poczucia, że ​​inni pozwalają nam swobodnie oddychać i żyć, że inni dają nam niezbędną przestrzeń i czas, że nas nie duszą…jest bardzo ważne.

Płuca są symbolem kontaktu i komunikacji ze światem zewnętrznym, po skórze płuca są drugim najważniejszym organem kontaktowym. Oddech jest naszą pępowiną, która łączy nas z samym życiem i ze wszystkimi innymi żywymi stworzeniami, wszyscy oddychamy tym samym powietrzem.

W tym przypadku warto codziennie używać słów -akceptuję życie w doskonałej równowadze.

Jelito grube

Jelito jest drogą, gromadzi wspomnienia.

Wszystko, czego doświadczamy, ma sens na drodze do wiedzy. 

Ale z ręką na sercu kto z nas w życiu nie pamięta czegoś, trudnego i nieszczęśliwego, kto nie ma nierozwiązanej przeszłości? 

Rodzinne kłótnie między rodzicami a dziećmi, wspomnienia nieudanego małżeństwa, krzywdy w pracy,wszyscy gdzieś to trzymamy w środku.

Kiedy nie rozmawiamy o tych sytuacjach, jesteśmy spokojni, ale jej drobne przypomnienie bólu i poczucia krzywdy wywołuje w nas strach.

Spójrzmy szczególnie na ścieżki życiowe, bądźmy w stanie wybaczyć tym, którzy zasiali w naszym życiu ból.

Nie twórzmy zła, pozbądźmy się starych problemów, a będziemy mieć wolną drogę. 

Jeśli cierpisz na zaparcia, zacznij od wyrzucenia z szafy i życia wszystkiego, czego nie potrzebujesz. Będzie to trudne, ale pomoże ci pozbyć się negatywności w twoim życiu .

W tym przypadku warto codziennie używać słów-łatwo wyzbywam się tego, czego już nie potrzebuję. przeszłość odeszła ,wolność nadeszła.

Trzustka, śledziona i żołądek

Trzustka  jest organem miłości, a jej stan pokazuje nam, jak potrafimy dawać i otrzymywać miłość.

Miłość jest słodsza niż miód i cukier. Szczery pocałunek lub pieszczota tego, którą uwielbiamy jest dla nas jak cudowna wodą, która daje i budzi życie, nawet tam, gdzie jest tego niewiele. W końcu nawet kamień ożywa, jeśli rozmawiamy z nim z miłością. Daj miłość, rozmawiaj z innymi z miłością. Myśl o innych ludziach tylko w dobry sposób.W tym przypadku warto codziennie używać słów- moje życie jest słodkie i szczęśliwe.Śledziona  jest jedną z ważnych mechanizmów obronnych organizmu. Śledziona reaguje na wszystkie choroby zakaźne, choroby krwi i wątroby, przy najmniejszym rozstrojeniu organizmu.Jej właściwa funkcja wspiera aktywność i życie.Śledziona wychwytuje zmęczone czerwone krwinki i jest filtrem limfy wychwytuje barwniki spożywcze i chemię, wychwytuje także nasz gniew , a jej stan świadczy o naszej sympatii dla ludzi, przyrody, zwierząt, roślin. Jeśli wszystko oceniamy i denerwujemy się o wszystkich, to uszkodzimy ten miękki i wrażliwy narząd i wreszcie wiadomo, jak często dochodzi do urazów i wypadków z pękniętą śledzioną, to jest usuwana .Nigdy nikogo nie osądzaj ani nie krytykuj, podchodź do ludzi ze współczuciem i zrozumieniem.W tym przypadku warto codziennie używać słów-podoba mi się i patrzę na siebie pozytywnie. Zgadzam się ze wszystkimi moimi działaniami. Wierzę, że bieg życia będzie dla mnie korzystny. Jestem bezpieczny. Wszystko jest piękne.Serce Serce  jest centrum uczuć i miłości. To jest centrum ludzkich wydarzeń. Wyraża osobowość człowieka, jego zrozumienie i poglądy na życie. Życie bez bijącego serca nie istnieje. Serce napędza radość, wiara w piękno nadchodzących dni i wydarzeń. Serce jest centrum naszego istnienia, bramą od polaryzacji do jedności, centrum i źródłem miłości zdolność kochania i emocji jest domem uczuć. Serce jest niszczone przez ból, ponure sytuacje życiowe, w których tkwimy, złość i niechęć do życia.Wzmocnij swoje serce miłością do siebie ,stań przed lustrem i powiedz szczerze, jaka jesteś piękna i jak bardzo siebie kochasz. Jeśli nie możesz powiedzieć sobie, nie możesz powiedzieć innym. Serce utrzymuje w ruchu krew, naszą energię życiową, więc jest również wskaźnikiem tego, jak możemy kontrolować własny rytm życia. 

W tym przypadku warto codziennie używać słów-moje serce bije w rytmie miłości.

Kochani dzielę się z Wami moją wiedzą i pokazać Wam jak piękne może być samouzdrawianie .

Medycyna Holistyczna jest moją wielką pasją staram się Wam przekazywać wiedzę na jak najwyższym poziomie mam nadzieję ,że to mi się udaje.

0 komentarzy