Przeszłe wcielenia

utworzone przez | lip 26, 2022 | Poprzednie wcielenia

Wiara w przeszłe życia jest uwarunkowana stopniem racjonalności i duchowości każdego z nas. Jeśli przyjmiemy, że człowiek posiada dwie rzeczy śmiertelne ciało i nieśmiertelnego ducha, każdy z nas zadaje sobie pytanie co dzieje się z duszą, gdy traci ona swoją materialną formę .

Mając na uwadze ,że religie i filozofie Wschodu , takie jak hinduizm i buddyzm, uczą nas o cyklu życia i śmierci nakreśla się pewien obraz .

Z każdym odejściem do innego świata dusza przenosi się do wyższych sfer duchowych i ulepsza się poprzez swoje lekcje.

Patrząc na dzisiejsze czasy istnieje wiele sceptycznych obiekcji co do wiary w istnienie przeszłych wcieleń.

Według sceptyków nie byliśmy w stanie pogodzić się z faktem ostatecznej skończoności życia i dlatego mamy skłonność do alternatywnych teorii na temat przetrwania duszy i umysłu.

Można nawet spekulować, że potrzeba wiary w świat duchowy jest zakodowana w naszych genach.

Przynajmniej jedna czwarta światowej populacji wierzy w nieśmiertelność duszy i reinkarnację .

Na całym świecie zdarzają się przypadki ludzi, którzy wspominali swoje przeszłe życia .

Można również powiedzieć ,że uczenie się o przeszłych życiach ma działanie terapeutyczne człowiek przestaje panicznie obawiać się śmierci.

Chociaż zwykle nie jesteśmy tego świadomi, w naszej podświadomości przechowujemy informacje z poprzednich wcieleń .

Powód jest prosty.

Gdybyśmy codziennie przypominali sobie wszystko, czego kiedykolwiek doświadczyliśmy, nasz umysł byłby całkowicie przytłoczony i niezdolny do skupienia się na bieżącym życiu. Niemniej jednak są chwile, kiedy warto spojrzeć w przeszłość.

Na przykład, jeśli nosimy w sobie traumatyczne doświadczenie, które musimy dodatkowo przetworzyć.

Wspomnienia z przeszłych wcieleń również przychodzą spontanicznie , zwłaszcza u małych dzieci .

W krajach, w których wiara w reinkarnację jest historycznie zakorzeniona, nikt nie zastanawia się nad tym zjawiskiem. To wciąż gorący temat w naszej kulturze.

Na szczęście jest coraz więcej rodziców, którzy są bardziej otwarci na wiarę w nieśmiertelność duszy i nie traktują wypowiedzi swoich dzieci jako czystej fantazji.

Większość dzieci około siódmego roku życia przestaje przypominać sobie wspomnienia, a niektóre z nich całkowicie zapominają, że kiedykolwiek miały takie doświadczenia.

Warto podkreślić ,że gdy osobiście spotkasz się z tym zjawiskiem, zachowaj ostrożność.

Nie zadawaj dziecku konkretnych pytań.

Nie próbuj wymuszać odpowiedzi.

Dziecko może zacząć zmyślać tylko po to, by spełnić Twoje oczekiwania.

Raczej słuchaj uważnie, zapisuj wypowiedzi, a na koniec wytłumacz dziecku, że przeszłość należy do przeszłości i teraz trzeba żyć teraźniejszością.

Niezależnie od tego, czy wierzysz w reinkarnację, czy nie, nie można zaprzeczyć, że każdy z nas ma w sobie przeszłe życia naszych przodków. Co więcej Nasze DNA jest jak ,,dysk,, rodzin wszystkich pokoleń.

Warto wspomnieć ,że zdaniem Carla Gustava Junga, jesteśmy wyposażeni w zbiorową nieświadomość , czyli odziedziczoną pamięć ludzkości, której treść określają doświadczenia tych, którzy żyli przed nami.

0 komentarzy