Moja kochana Magia Celtycka artykuł dla Natali Banasik i Moniki Rak pasjonatek magii Celtyckiej

utworzone przez | lut 13, 2022 | Bez kategorii

Kiedy wspomina się o celtyckich czarach, wielu myśli o srebrnowłosym druidzie z długą brodą, ubranym w białą tunikę z płaszczem i złotym sierpem w dłoni.

Mistyczna wiara Celtów ma swoje korzenie mocno oznaczone w ziemi i w podstawowych elementach, które stanowią esencję całej natury ziemi, powietrza, ognia i wody.

Celtowie posiadali wiedzę o uzdrawiającym i magicznym działaniu roślin ,kamieni , potrafili używać siły emanującej z ziemi, skał, jezior i drzew. Przede wszystkim jednak mocno wierzyli w zasadę wielkiej matki ziemi, matki, bogini i wojownika.

Dla mnie osobiście jest to priorytetowe bez tego nie zrozumie się tej pięknej magii.Idąc dalej chciałabym podkreślić ,że duchowo Celtowie byli prowadzeni i kształceni przez druidów, gawędziarzy, wyrocznie . Nadmienić bym chciała ,że podstawą magii druidów była i jest wiara w reinkarnację, każdy bóg i każda bogini ma swoją specjalną funkcję, mającą potrójną naturę.

Tych podstaw uczymy się na magii .

Niezwykle ważny jest numer trzy czyli trzy światy zaczynając od wody, ziemi i nieba, a także przeszłość i przyszłość gdyż nieustannie spotykają się w teraźniejszości.

Co ważne podstawową trójcą jest Słońce, Ziemia i Księżyc, a także dźwięk, światło i energia, które tworzą formę życia.Święta Triada jest kamieniem węgielnym, triadą Celtyckiej Tajemnicy.

Wyobraź sobie starożytną Europę i świat, w którym narodziła się cywilizacja celtycka, a wtedy możesz zrozumieć siły, które wpłynęły na rozwój duchowy ówczesnych ludzi .Dlatego przetrwanie w połączeniu z naturą oznaczało zrozumienie i poszanowanie wszystkich jej zasad na wszystkich poziomach.

Sami Druidzi nie używali skryptu i przekazywali swoją wiedzę tylko ustnie. Uprawianie magii wymaga od osoby dużej dyscypliny i samowiedzy.Pamiętajcie ,że każdy brak wiedzy , pokory i istotnych zasad do magii jest samolubny i zły. 

Nie można powielać schematów z internetu tylko ze względu na szacunek trzeba się tego nauczyć .Gdyż magia to tworzenie ,a nie powielanie kogoś …

Faktem jest, że jeśli nie potrafisz używać magii dla siebie, prawdopodobnie nie zrobisz tego dla innych.Zostanie praktykiem magii to długa i trudna podróż. Nic nie powstało znikąd. Kiedy jesteś gdzieś na łonie natury, znajdź miejsce, w którym poczujesz się naprawdę dobrze, otwórz ramiona, aby przytulić naturę , zamknij oczy i weź oddech i bądź przede wszystkim pokorny w swoim umyśle.

Dopiero wtedy możesz poczuć lekki podmuch magicznej mocy emanujący z jak Ja to mówię z trzewi Matki Ziemi. Pamiętajcie ścieżka do magii to droga powrotu do zasad życia, wytrwałość .

Celtowie nie odeszli !!!

Pamiętajcie to już kieruję do wszystkich , którzy wchodzą na ścieżkę magii .

Wynik rytuału zależy przede wszystkim od osobistego zaangażowania, energii, i świadomej uwagi.

Rytuały kierują się kosmicznymi siłami. Kto powierzchownie lub bezmyślnie odprawia rytuały , nigdy nie wywoła dynamicznej koncentracji sił.

Wiedźma / czarownica musi dokładnie wiedzieć, co chce osiągnąć i skupić całą swoją uwagę i moc na swoim celu. Kto tego nie zrobi, niczego nie osiągnie !!!

Podstawą pozytywnej magii jest idea jednego celu. Ten, kto uczciwie przygotowuje się do rytuału i podejmuje wszelkie niezbędne kroki, również systematycznie rozwija swoją koncentrację sił umysłowych zawsze osiąga cel !!!

Kiedy człowiek szybko zapala świecę, nie ma to nic wspólnego z magią, ponieważ nie potrafi się skoncentrować i kierować swoimi siłami. !!!

Kolejna ważna rzecz o , której zawsze mówię !!! By pamiętać ,że istniejąca siła, która jest ukryta w nas, przedmiotach, w otoczeniu, aby osiągnąć cel lub go zmienić jest priorytetem .

Pamiętajcie również ,że w zależności od znaczenia symbolicznego można łączyć ze sobą różne przedmioty lub znaleźć ich wzajemne połączenie.Kolejna rzecz , którą zawsze podkreślam to ,że poprzez duchową koncentrację można skierować symboliczne pola sił na określony cel. Gdyż przedmioty w naszym otoczeniu mają swoje namacalne i symboliczne znaczenie.

Wszystko użyte w rytuale symbolizuje pewną energię, która jest w innym wymiarze !!!

Kochani magii nie da się nauczyć w tydzień to cały proces , który składa się z różnych etapów .

Jeśli ktoś ma ochotę poznać tajniki magii zapraszam do kontaktu

0 komentarzy