Kochani choroba naszego wieku tarczyca.

utworzone przez | paź 31, 2020 | Nauka

Musicie pamiętać ,że oprócz predyspozycji genetycznych na chorobę tarczycy istotny wpływ ma także stan organizmu energetycznego .
Teraz zastanowimy się co ma wspólnego ciało energetyczne z naszym ciałem fizycznym?
Porównamy to do dwch strony monety.
Stan każdego organu naszego ciała fizycznego jest odbiciem funkcjonowania ciała energetycznego czyli witalnego. Oznacza to, że nie funkcjonowanie naszego ciała fizycznego sygnalizuje nam jednocześnie zaburzenia ciała energetycznego.
Możemy posunąć się do stwierdzenia ,że choroba tarczycy jest „tylko” objawem na poziomie fizycznym, którego podstawową przyczyną są choroby tkwiące w ciele energetycznym.

Istotą ciała energetycznego (witalnego) jest obecność energii witalnej w ośrodkach energetycznych zwanych czakrami i jej swobodny przepływ między nimi. 

Kiedy doświadczamy emocji, obejmuje to nie tylko doświadczenie na poziomie fizycznym i myśl w umyśle. Warto wtedy wejść w nasze czakry w których odczuwamy obecność energii życiowej.

W ten sposób możemy dosłownie odczuć stan ciała energetycznego na własnej skórze.

Pamiętajcie utrata lub napływ energii w czakrze gardła znajduje odzwierciedlenie w stanie tarczycy.

Piąta czakra to centrum komunikacji. Centrum wyrażania siebie lub wyrażania własnych opinii, postaw i potrzeb. Jest także pomostem między umysłem a sercem.

Żeby poprawić stan tarczycy przede wszystkim trzeba skoncentrować się na poprawnych umiejętności komunikacyjnych.

Postarajcie się być całkowicie szczerzy i bezpośredni . To najważniejsza rzecz, jaką możecie zrobić, aby uwolnić energię piątej czakry po to by wyrazić swoje prawdziwe uczucia i myśli. 

Bez koloryzacji, bez strachu, bez arogancji czy złości. 

Pamiętajcie jedną ważną rzecz , że leczenie piątej czakry poprzez ćwiczenie mowy bezpośredniej nie może odbywać się kosztem empatii i umiarkowanej ekspresji. W przeciwnym razie Wasze słowa mogą łatwo zranić ludzi wokół Was.

Pamiętajcie, że każdy powinien nauczyć się akceptować nie tylko słowa pochwały, ale także uzasadnioną krytykę. 

Ponadto każdy z nas wybiera swoją reakcję na bodziec zewnętrzny.

0 komentarzy