Harmonia w biznesie

utworzone przez | kwi 15, 2023 | Czakry, Holistyka

Wszyscy wiemy,że każda czakra w naszym ciele jest powiązana z różnymi organami, które spełniają określoną funkcję.

Tak samo dzieje się w naszych firmach i przedsięwzięciach, każdy dział ma przydzielone określone zadanie i razem utrzymują równowagę organizacji. 🙂

Prosty schemat

Firmy, podobnie jak nasze ciała, również mają 7 głównych czakr, które są rozmieszczone w następujący sposób na schemacie organizacji biznesowej.

Czakra 1 – Dział Sprzedaży (Muladhara): Witalna i ziemska siła, dzięki której wszystko w firmie przebiega pomyślnie.

Czakra 2 – Dział Planowania (Swadishthana): Tutaj powstają nowe pomysły; Są one oceniane w celu sprawdzenia, czy są odpowiednie, czy też nie, dla dobrego rozwoju firmy.

Czakra 3 – Departament Komunikacji (Manipura): Odpowiada za wizerunek firmy, tutaj eliminowana jest negatywna energia, która mogłaby zaszkodzić wizerunkowi, który firma przekazuje innym.

Czakra 4 Dział Zasobów Ludzkich (Anahata): Ten obszar równoważy relacje w firmie i zmniejsza napięcia, które mogą się pojawić.

Czakra 5 – Dział Marketingu (Vishuda): Sekcja odpowiedzialna za komunikację między firmą a klientem.

Czakra 6 – Zarządzanie (Ajña): Gdzie komunikacja między koroną (kierownictwem) a pracownikami jest kierowana i ułatwiana.

Czakra 7 – Menedżerowie – (Sahasrara): Z tego energia (i informacja) jest kierowana do innych działów.

Tak więc , by w biznesie wszystko funkcjonowało prawidłowo, musi oczywiście zachodzić wzajemna współpraca między kapitałem ludzkim a każdym z działów organizacji.

Dlatego istotne jest generowanie energii opartej na wartości współpracy by każda z osób tworzących firmę rozumiała znaczenie swoich współpracowników dla realizacji jej celów i zadań strategicznych, biznesowych.

Odpowiednia harmonia, synchronizacja jest powiązana z funkcjami, obowiązkami i działaniami, za które każdy członek w firmie jest odpowiedzialny, aby przynosić korzyści sobie i innym.

W biznesie wszystkie czakry/działy poruszają się jak trybiki, jeden jest zależny od drugiego, każdy ma specyficzne cechy i funkcje, ale jednocześnie wspólnie rozwijają pewne działania; mają przepływy interakcji fizycznych i energetycznych.

Fizyczne interakcje firmy stanowią 30%, a energetyczne 70%, dlatego ważne jest, aby dbać o firmę jak o organizm.

0 komentarzy