Słowo kundalini pochodzi od sanskryckiego słowa „kundal”, oznaczającego „zwinięty wąż”. Kundalini to subtelna energia znajdująca się w formie utajonej u podstawy kręgosłupa. Energia Kundalini daje człowiekowi potencjał osiągnięcia wyższych poziomów świadomości i połączenia się z Bogiem.
Kundalini jest żeńskim aspektem boskiej mocy. To nie jest energia fizyczna, którą należy obudzić na siłę, to energia Ducha Świętego, którą należy czcić. Moc Kundalini przemienia życie i uszlachetnia ludzką naturę.
Energia ta często odkrywa u praktykujących niezwykłe zdolności. Na przykład intuicyjne zrozumienie prawdy i jasnowidzenie, ukryte talenty. Nauka nie może wyjaśnić tego zjawiska , a jednak istnieje.
Kundalini uspokaja umysł
Ponadto dzięki częstej praktyce pojawia się wewnętrzny spokój, mądrość, pewność siebie, siła i spokój. Strach znika. Osoba zaczyna pokazywać swoje najlepsze cechy: współczucie, tolerancję, miłość, akceptację. Budzi się świadomość duchowa.
Kundalini to energia, która po przebudzeniu łączy wszystkie czakry, dając nam „zjednoczenie” z wszechprzenikającą energią Boskiej miłości. Po przebudzeniu unosi się wzdłuż kręgosłupa, przechodzi przez wszystkie subtelne ośrodki i przekracza limbiczną część mózgu, łącząc osobę z energią kosmosu.
Po przebudzeniu Kundalini synchronizuje czakry, przekazuje wiedzę o wewnętrznej naturze, uspokaja umysł i rozwiązuje wszelkiego rodzaju problemy psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Ustanawia połączenie pomiędzy indywidualną świadomością osoby a uniwersalną Boską świadomością.
Autorem metody badawczej Kundalini jest austriacki biochemik i psycholog Gerhard Eggetsberger, będący Pisał, że zwrócił uwagę na powiązanie mięśnia znajdującego się u podstawy kości ogonowej z mózgiem. Jeśli mięsień napina się w określonej pozycji ciała, energia życiowa zaczyna przepływać przez rdzeń kręgowy i dalej do układu nerwowego. Powtarzanie ćwiczenia powoduje silny dopływ energii do mózgu.
Gerhard Eggetsberger argumentował także, że koncepcja takiej energii istnieje od wielu lat w różnych kulturach, także w formie jogi kundalini. Praktyka ta stała się szeroko znana dzięki Osho Rajneeshowi, indyjskiej postaci religijnej i twórcy nauk mistycznych.
0 komentarzy