DUCHOWOŚĆ – ZASADY

utworzone przez | wrz 22, 2020 | Rozwój Duchowy

Duchowość to nieograniczony wymiar ludzkiego doświadczenia.

W związku z tym trudno jest to wyjaśnić i zbadać tradycyjnymi metodami. Nie ma sztywnych struktur ani dogmatów, ale raczej wartości, codzienne praktyki i szczególne podejście do życia.

Wszystko, co ma związek z duchem można uznać za duchowość , wszystko, co należy do ścieżki rozwoju i wewnętrznych doświadczeń.

Jest to sposób bycia, który odcina się od materialności w kierunku głębszego poziomu egzystencji i przynosi harmonię oraz równowagę między ciałem duchem i umysłem.

Bycie osobą duchową oznacza priorytetowe traktowanie miłości do siebie i innych.

Osoba duchowa dba o siebie, otaczających ludzi, zwierzęta i planetę. 

Jednym z głównych celi jest szuka harmonii i współpracy oraz czucie potrzeby bycia użytecznym.

  Jesteśmy fundamentalnym elementem tej Całości.

Bycie duchowym nie oznacza bycie doskonałym ani nie oznacza, że ​​będziemy w stanie wcielić wszystkie duchowe wartości i praktyki w każdym momencie naszego życia. Oznacza to po prostu rozpoczęcie ścieżki rozwoju i próbę stawienia czoła zarówno sukcesom, jak i porażkom w najlepszy sposób.

Kiedy mówimy o duchowości, często słyszymy o wzniesieniu do piątego wymiaru , to znaczy o podniesieniu wibracji. 

Podnoszenie wibracji oznacza odejście od niższych częstotliwości i pracę nad poszerzaniem swojej świadomości. Aby to zrobić powinniśmy nauczyć się zrozumieć naszą energię i odblokowywać ją w momentach, gdy tworzone są bloki.

Wiedza o tym, jak dostosować swoją energię do energii uniwersalnej, oznacza, że ​​zawsze możemy ufać temu, co się z nami dzieje. Aby mieć całkowitą pewność, że nic nie dzieje się przypadkowo i że każdy krok, który podejmujemy, ma fundamentalne znaczenie dla naszego rozwoju.

Kilka wskazówek jak można podnieść wibracje

Medytacja

Wdzięczność i pozytywne myślenie

Leczenie energią

Spacery na łonie natury

Kontakt z naturą to kolejny centralny element duchowości. Połączenie ze Słońcem, Księżycem, zwierzętami i roślinami jest niezbędne do przeniesienia wibracji na wyższe poziomy.

Duchowość przeważnie jest postrzegana jako doświadczenie wewnętrzne, osobiste bez reguł i dogmatów.

W przeciwieństwie do wielu religii, błędy nie są karane, ale akceptowane i uważane za fundamentalne dla wzrostu. Nie musimy rozmyślać nad przeszłością i potępiać siebie za nasze złe wybory, ale żyjemy teraźniejszością i wdrażamy wyciągnięte wnioski. Po to by móc wszystko naprawić.

0 komentarzy