Czym jest miłość…Wobec nienawiści …

utworzone przez | lut 1, 2021 | Rozwój Duchowy

Miłość jest wielkim połączeniem ze Źródłem . Odkrywając miłość, uświadamiamy sobie również istnienie czystej energii.  Gdyż miłość jest „esencją” Źródła . 

Nieskończona energia Miłości emanuje z wnętrza i tworzy wszystko, co dobre, duchowe i harmonijne, prawdziwe, pełne ekstazy . Wszystkie piękne przejawy zawierają tajemniczą i głęboko jednoczącą energię miłości. Jeśli miłość jest w każdym z nas, wszyscy jesteśmy połączeni ze Źródłem. Energia miłości, którą trudno wyrazić słowami, jest nieskończona i stanowi potężne źródło harmonijnego życia, które emanuje szczęściem , radością , współczuciem, dobrem.

Wszystko, co dobre, piękne i prawdziwe, istnieje dzięki tajemniczej energii miłości, ponieważ nic, co naprawdę podnosi na duchu, nie może istnieć i trwać bez energii miłości.

Ta tajemnicza energia zawarta jest we wszystkim, co podnosi na duchu, jest boskie i czarujące. Ponieważ miłość jest nieskończona i wieczna, jest początkiem i końcem wszystkich istot, które pragną połączenia się z najwyższą świadomością . Osoba, która stale skupia swoją uwagę na miłości, znacznie szybciej rozwija się w swojej doskonałości, oświeceniu i dąży do zjednoczenia ze Źródłem.

Osoba, która porzuciła miłość z powodu egoizmu i głupoty, zostanie oddzielona od niej i w wyniku tak obranej drogi zaczyna zmierzać do samozniszczenia, ponieważ jej dusza straci pragnienie jedności.

Miłość jest nierozerwalnie związana z Wolnością, ponieważ bez Wolności nie możemy mówić o miłości, ale o ograniczaniu naturalnych uczuć.

Miłość jest podstawowym kryterium i jednocześnie najszybszą drogą do harmonijnego rozwoju człowieka. Jeśli doświadczamy wielkiej miłości, cała Boska Rzeczywistość odbija się w mikrokosmosie naszej istoty.

Jeśli bardzo pragniesz być kochanym, pamiętaj, że najpierw to Ty musisz dużo kochać. W takim samym stopniu, w jakim dajesz miłość, wcześniej czy później miłość zostanie ci odwzajemniona. Nawet jeśli ktoś ofiaruje Tobie wielką miłością, nie będziesz w stanie tego przyjąć, chyba że na to zasługujesz. Dlatego tak ważne jest bycie gotowym na odejście od mroku ,egoizmu ,obłudy . Kiedy jesteście naprawdę gotowi na przyjęcie nieskończonej, głębokiej i wszechogarniającej miłości, wtedy w waszym życiu pojawią się zmiany .

Dzięki ciągłej przemianie piękno otwiera się i rośnie.

Serce, które wciąż kocha wszystko, co piękne, prawdziwe i dobre, nigdy się nie zestarzeje. Samo piękno bez wdzięku zazwyczaj nie jest atrakcyjne. Piękno wraz z wdziękiem dodaje uroku.

Mądrość raz zdobyta trwa wiecznie. Mądrość zdobywana na pokaz bez głębszego zrozumienia ,rozpadnie się jak domek z kart . Wszechświat jest tolerancyjny tylko do pewnego momentu …Łamiesz główną zasadę etyki spadniesz w przepaść . Dlatego tacy ludzie zawsze mają i będą mieli pod górkę do momentu ,aż nie przyznają sami przed sobą ,że czas zmienić drogę na tę właściwą .Jednak to wymaga nie lada wysiłku .Nie każdego stać na taką wewnętrzną rozmowę z samym sobą i zmianę .Osoby zaślepione w swej nienawiści do innych mają ,,poświatę na oczach ,, i tylko czysta miłość jest w stanie ją ściągnąć .

Młodość ma piękną twarz i ciało, ale mądrość tworzy piękny umysł i duszę. 

Dlatego porzuć złość, egoizm, zazdrość, dumę, niecierpliwość, nienawiść, brak tolerancji, głupotę. Pamiętaj, że kiedy miłość staje się nieskończona, nawet niemożliwe może się spełnić. Każdy z nas powinien obudzić się , zacząć troszczyć o duszę i wewnętrzne dziecko , gdyż tylko jego nieskazitelna czystość doprowadzi nas do esencji miłości .  W ten sposób staniemy się i pozostaniemy pełni miłości na zawsze , a to najpiękniejszy prezent ,jaki mogliśmy otrzymać .

Podsumowując :

Nie walcz mieczem , bo od miecza zginiesz .

Nie oszukuj , bo sam zostaniesz oszukany .

Nie siej nienawiści , bo spłoniesz w jej czeluściach .

Nie pluj jadem bo się nim poparzysz .

Na koniec najmądrzejsze słowa troszkę zmodyfikowane.

NIE RZUCAJ NIKOMU KŁÓD POD NOGI , BO NIE WIADOMO ,CZY OSOBA BIEGNĄCA ZA TOBĄ BY CIĘ RATOWAĆ NIE POTKNIE SIĘ O JEDNĄ Z NICH …NIE KAŻDY KOMU WBIJASZ SZTYLET W PLECY JEST TWOIM WROGIEM …

Ave Ja Ave Wy

0 komentarzy