Kryształy w holistyce

utworzone przez | maj 8, 2024 | Bez kategorii

 Kiedy pole elektromagnetyczne kryształu wchodzi w kontakt z ludzkim ciałem, wpływa na nie na różne sposoby. Przede wszystkim energia przepływa przez meridiany naszego ciała, zasadniczo jest to energia przedostająca się do ciała.

Po drugie, kryształy oddziałują z ośrodkami energetycznymi ciała, czyli z czakrami.

Energia kryształów stymuluje impulsy elektryczne nerwów i oddziałuje z aktywnością gruczołów hormonalnych. Oddziałuje także na metabolizm komórek, tkanek i narządów w wyniku wymiany materii przez błonę komórkową, która ulega pobudzeniu elektromagnetycznemu.

Kryształy mają moc przywracania równowagi subtelnych energii, a nawet zwalczania złego stanu zdrowia, eliminując samo źródło problemu.

Sposób, w jaki kryształy działają  jest związany z ich wibracjami.

Poprzez wibracje kryształy mogą pomóc zrównoważyć pole magnetyczne organizmu i aktywować punkty połączenia z czakrami energetycznymi.

Tak więc, przywracając równowagę czakr, wiele dolegliwości zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej można złagodzić poprzez użycie kryształów.

 Biorąc pod uwagę, że większość schorzeń jest spowodowana kombinacją czynników, a nie tylko jednym, złe samopoczucie może najczęściej występować na bardzo subtelnym poziomie. Zatem możemy mówić o stanie złego samopoczucia o charakterze emocjonalnym, psychicznym lub o prostym znaku wskazującym na niedyspozycję lub rozłączenie natury duchowej.

W tym drugim przypadku możemy mówić o nieprawidłowym zestrojeniu ciała fizycznego i pola biomagnetycznego.

 Niektóre kryształy są przydatne do zwalczania zakłóceń energetycznych. Bardzo ważne jest, aby podkreślić, że w większości przypadków kryształy mają zdolność leczenia zarówno przyczyny, jak i objawów.

W tym sensie kryształy można umieścić wokół ciała lub wykorzystać jako narzędzie do stymulacji punktów odruchowych na ciele. Inne kryształy można stosować, bardzo delikatnie tocząc je po ciele, aby pobudzić określony punkt i złagodzić ból lub dyskomfort.

Istnieje kilka podejść, które można zastosować w leczeniu kryształami we współczesnym społeczeństwie. Każda z tych metod może wspierać uzdrowienie organizmu na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym lub duchowym.


 Jedną z metod jest metoda intuicyjna.

Używając zarówno intuicji, jak i obserwacji, można odczuć bardzo subtelne zmiany.

Metoda analityczna

Zarówno budowa geologiczna kryształów, jak i struktura molekularna, minerały w składzie i kolor kryształów niezależnie przyczyniają się do efektu leczniczego.

Niezależnie od tego, czy mówimy o zastosowaniu kryształów poprzez umieszczenie ich w określonych obszarach ciała, które wymagają leczenia, czy też o zastosowaniu kryształów poprzez umieszczenie ich w wodzie, która jest następnie spożywana, mnogość dostępnych kryształów oferuje różnorodny zakres możliwości .

Oprócz leczenia kryształy odgrywają również ważną rolę w odnalezieniu równowagi, poprzez rezonans i wibracje wywierają korzystny wpływ na odzyskanie równowagi emocjonalnej, psychicznej, duchowej i fizycznej.

Pamietaj ! nie wszystkie kryształy służą do leczenia lub równoważenia.

Surowe kryształy można wykorzystać do celów terapeutycznych, ponieważ mają większą energię niż kryształy cięte lub polerowane. Można je stosować w celu leczenia problemów emocjonalnych i fizycznych, a także poprawy ogólnego samopoczucia.

Można ich również używać do zwiększania świadomości duchowej i pomagania w łączeniu się ze wszechświatem.

Na przykład kryształy takie jak ametyst lub kwarc różowy mogą pomóc zmniejszyć stres i niepokój, podczas gdy kryształy takie jak czarny turmalin lub szungit mogą pomóc chronić przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Innym przykładem mogą być kryształy sodalitu lub białego kwarcu, które mogą pomóc zharmonizować czakrę gardła.

0 komentarzy