Emocje

utworzone przez | sty 13, 2022 | Emocje

,,Pytasz, czy emocje są czymś złym. Nie są. To jest życie. Kolorują bogactwo naszego życia. Problemem jest nasza chciwość. Większość ludzi nie widzi, że pragnienie emocji to nie tylko kwestia psychologiczna, ale także biochemiczna…

Joe Dispenza

Głównym problemem z jakim napotykam w swojej pracy, jest to, że zbyt wiele osób utraciło kontakt ze swoimi uczuciami. Pomoc, której udzielam ludziom, pomogła mi na nowo połączyć się z własnymi uczuciami.

Tłumiąc nasze uczucia i „odcinamy się” od nich… nie pozwalamy na ich przerobienie .Nie słyszymy nawet naszego intuicyjnego głosu i jednocześnie nie możemy cieszyć się życiem.

Jednym z powodów może być , że wielu z nas jako dziecko nie doświadczyło wystarczająco dużo emocjonalnego uczucia. Różne były kiedyś czasy , być może nasi rodzice nie wiedzieli, jak radzić sobie z własnymi uczuciami, nie mówiąc już o naszych.

Być może byli tak przytłoczeni trudami i obowiązkami życia, że ​​nie mogli dać nam miłości i bezpieczeństwa, którego potrzebowaliśmy.

Bez względu na to jaki był powód, faktem jest, że mocno ukrywamy swoje uczucia. W momencie gdy zaczynamy „tłumić” je w sobie , ograniczamy również drogę życiowej energii, która przepływa przez nasze ciało.

Warto pamiętać ,iż każda energia stłumionych uczuć pozostaje w naszym ciele jako pewna blokada i powoduje cykl problemów psychicznych i fizycznych. Często na terapiach spotykam ludzi, którzy przez całe życie zaniedbywali swoje uczucia , nie potrafili wyrażać swoich emocji.

Bardzo dużo osób tłumi emocje typu żal , ból ,smutek boi się do nich przyznać .Podczas terapii zachęcam do odpuszczenia tłumionych uczuć. Gdy uczucie wyjdzie na zewnątrz i zostanie świadomie doświadczone, zwykle znika w ciągu kilku minut i osoba staje się ,,lżejsza,,.

Warto wziąć pod uwagę ,że w momencie gdy pozbędziemy się zablokowanych emocji z przeszłości, możemy zaczerpnąć więcej energii życiowej i siły by budować teraźniejszość.

Dlatego tak bardzo ważne jest nauczenie się pozostawania w kontakcie z uczuciami, kiedy zaczynają łączyć się ze świadomością.

Tylko w ten sposób możemy utrzymywać nasze kanały energetyczne wolne i otwarte. Warsztaty czy kursy jakie prowadzę głównie skupiają się na ,,nauce zmiany wzorców zachowania , budowaniu własnej świadomości , pracy nad emocjami , zrozumieniu psychosomatycznych objawów… itp.

Pamiętajcie nie ma negatywnych ani pozytywnych uczuć. Dla mnie wszystkie uczucia są częścią wiecznie zmieniającej się percepcji zmysłowej , to my decydujemy o naszych uczuciach odrzucając je lub akceptując.

W momencie kiedy zaakceptujemy wszystkie nasze odmienne uczucia, nasze życie nabierze kolorów. Nasze uczucia są częścią naszej ogromnej siły życiowej .Na podstawie pracy z dużą ilością osób mogę potwierdzić ,że zablokowane emocje są jedną z najważniejszych przyczyn chorób fizycznych.

Pamiętajcie ,że wszystkie poziomy naszej egzystencji, począwszy od duchowej poprzez emocjonalną są ze sobą ściśle powiązane. Nie można ich oddzielić od siebie.

Świadomie lub nieświadomie tworzymy wszystkie , wydarzenia, spotkania , relacje. Uzdrowienie duszy oznacza życie ze świadomością tej jedności.

0 komentarzy