Postanowiłam napisać kilka postów na temat zdrowia w jaki sposób sami możemy sobie pomóc. Zacznę od kończyn dolnych .

utworzone przez | lis 10, 2020 | Nauka


Pamiętajcie nasze ciało uwielbia ruch.
Jeśli masz żylaki lub pajączki te proste ćwiczenia mogą Tobie pomóc.
Jak wiecie jazda na rowerze stymuluje mięśnie łydek i wspomaga prawidłowe krążenie krwi .Możecie wykonać to ćwiczenie nawet wtedy, gdy nie masz roweru.
Zaczynamy …
Połóżcie się na plecach, unieście nogi w powietrzu i trzymajcie je pod kątem 90 stopni.Następnie naśladujcie jazdę rowerem.
Drugie ćwiczenie
Połóżcie się na plecach.Podnieście najpierw jedną nogę, a potem drugą.Trzymajcie na przemian raz jedną nogę w powietrzu przez kilka sekund potem drugą nogę .
Trzecie ćwiczenie
Pozycja ciała prosta ,patrzymy przed siebie ręce na biodrach . Robicie duży krok do przodu lewą nogą, zginając lewą nogę pod kątem prostym.Pamiętajcie o wyprostowanych plecachStarajcie się utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.
Czwarte ćwiczenie
Stańcie prosto ze stopami rozstawionymi .Unosimy się na piętach, aż staniecie tylko na opuszkach palców. Wtedy następuje rozciągnięcie mięśni łydek.Następnie powoli zacznijcie obniżać pięty.To ćwiczenie możecie zrobić nawet 10 razy .
Piąte ćwiczenie
Usiądźcie na podłodze z wyciągniętymi nogami przed sobą.Następnie pochylamy się do przodu, aby złapać palce nóg i ciągniecie je do tyłu i z powrotem.To ćwiczenie możecie robić po 10 razy na każdej stopie.

Inna dobra metoda to regularny zimny prysznic,który poprawia krążenie krwi i zmniejsza prawdopodobieństwo gromadzenia się krwi w żyłach. W ciągu dnia może złagodzić żylaki, ponieważ gromadzenie się krwi powoduje, że żyły stają się wystające i widoczne pod skórą.
Pamiętajcie kochani im lepszy przepływ krwi tym samym korzystnie wpływa to na ogólny stan układu sercowo-naczyniowego.
Osoby ,które są praktykami Jogi na pewno o tym wiedzą .Jeden z podstawowych tematów na wykładach.

0 komentarzy