Joga wprowadza harmonię do ciała , umysłu i duszy .

utworzone przez | sty 15, 2023 | Dla dzieci, Joga

Joga wpływa na człowieka jako całość. Pomaga nam radzić sobie z codziennymi obowiązkami, pojawiającymi się sytuacjami i wymaganiami dzisiejszych zabieganych czasów.

Poprzez poznanie zasad wszechświata pomaga rozwijać jakość naszej osobowości, prowadzi nas do zrozumienia siebie, naszego uniwersalnego JA, do zrozumienia sensu naszej drogi życiowej.

Ćwiczenia jogi pozytywnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne, które w dzisiejszych czasach jest dla nas bardzo ważne.

Joga to zespół ćwiczeń fizycznych (asan), ćwiczeń oddechowych (pranayama) oraz technik relaksacyjnych, prowadzących do zachowania lub przywrócenia zdrowia.

Ćwiczenia Jogi są szczególnie polecane dziecią , gdyż już we wczesnych latach dzieciństwa może zostać wprowadzona wspaniała harmonia .

Program jogi w Little man Development Academy ma na celu stworzenie przemyślanego i kompleksowego zestawu ćwiczeń, zarówno fizycznych, jak i relaksacyjnych, które nie tylko ćwiczą ciało, ale także wzmacniają pewność siebie, zdolność koncentracji, kondycję psychiczną i naukę otaczania się miłością .

Harmonijny zestaw wzajemnie uzupełniających się pozycji pozytywnie wpływa na cały organizm = stymuluje rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. 

Podczas ćwiczeń rozciągane, wzmacniane i rozluźniane są stawy, ścięgna, mięśnie oraz cały kręgosłup, wzmacniając tym samym całe ciało i przyczyniając się do jego prawidłowej postawy. 

Ćwiczenia wspomagają również prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, pobudzają krążenie krwi, poprawiają jakość snu, pomagają kształtować sylwetkę i poprawiają ogólną sprawność. 

Dopasowane odpowiednio, pozycje i ćwiczenia harmonizują układ nerwowy, wyciszają ciało i umysł, poprawiają zdolność koncentracji, uwagi, równowagi i wzmacniają zdrową pewność siebie.

Ćwiczenia eliminują zmęczenie, łagodzą stres, napięcie i przeciążenia nagromadzone podczas kursu, dlatego są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. 

Główną zasadą jest szanowanie naszych możliwości i słuchanie naszego ciała, naszych potrzeb i naszego nastroju. 

zdjęcie źródło internet

0 komentarzy